Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  7 tipů, díky nimž letos své novoroční předsevzetí dodržíte

7 tipů, díky nimž letos své novoroční předsevzetí dodržíte

5.1.2011 - Redakce Babinet

Kolikrát v životě už jste si dali předsevzetí, že letos konečně zhubnete, na dovolenou si koupíte nové plavky a budete vypadat zkrátka neodolatelně? A kolikrát jste to vydrželi déle než do konce ledna? Jestli jste si právě přiznali, že několikrát, máme pro vás dobré zprávy: Nejste v tom sami! A víme, jak z toho koloběhu ven a letos své předsevzetí konečně dodržet. Stačí, když se budete držet našich rad:

 1. Tak zaprvé – formulujte své předsevzetí reálně a rozumně. Zhubnout do léta 30 kilogramů není reálné ani zdravé. Zkuste spíš: Budu jíst zdravě, nebudu se přejídat, ani hladovět. Zbavím se nadváhy. Najdu si sport, který mě bude bavit. Takové předsevzetí totiž funguje.
 2. Nespěchejte! Při razantní dietě sice rychle ztratíte pár kilo, ale hned jak začnete normálně jíst, zase je naberete, a nejspíš i pár kilo navrch. Ideální je hubnout asi půl kilogramu za týden.
 3. Jezte! Hladověním dlouhodobě určitě nezhubnete, ani trápením se nebo odříkáním. Jezte, co vám chutná, ale přemýšlejte. Vždyť třeba jedno kousnutí do klobásy obsahuje stejné množství energie jako pět rajčat, stačí dobře vybírat potraviny a plných talířů se vzdávat nebudete.
 4. Přemýšlejte! Nemusíte vůbec hladovět ani se mučit jídly, která vám nechutnají. Abyste snížili denní příjem o 2000 kJ, stačí si odpustit třeba dva chlebíčky, 80 g čokolády, jeden Big Mac, 100 g slaného pečiva, litr sladké limonády nebo džusu.
 5. Netrapte se a vyhýbejte se pokušení. Místo schůzky s kamarádkou v cukrárně si zajděte na skleničku vína (jednu!) nebo na procházku, nenakupujte sladkosti ani slané zobání k televizi a podobně. Nebudete se potom trápit, že jste podlehli.
 6. Buďte kreativní! Abyste zhubli, pochopitelně musíte začít jíst zdravěji a dietněji, ale i tak můžete v kuchyni čarovat a připravovat si hotové gurmánské hody.  Stačí si pořídit pomocníka, který vám s tím pomůže. Zkuste třeba kuchařky z edice Hubneme s rozumem. Nejnovější z nich, Hubneme s rozumem tvořivě, vám dokonce umožní připravit si kompletní jídelníček pro celý den pouhým otáčením listů. S takovou knížkou je hubnoucí vaření hračka!
 7. A nakonec – pohyb. Jistě, bez něj to nejde. Ale pokud to chcete vydržet dlouhodobě, nevybírejte sport podle počtu kalorií, které při něm spálíte, ale podle toho, co vás skutečně baví. A pak se donuťte vydržet alespoň měsíc – zvyknete si a už naopak nebudete chtít přestat.

  Hubnout se dá – a také musí – zdravě, bez trápení, bez pocitu hladu a násilného odříkání. Jen tak u toho vydržíte! Šanci na trvalý úspěch má pouze to, co je nám příjemné. To je krédo knížek z edice Hubneme s rozumem, které vydává nakladatelství Smart Press s autorkou Ivou Málkovou, představitelkou zdravého hubnutí a zakladatelkou společnosti STOB. Vyzkoušejte to s námi!

  Knihy si můžete prolistovat i koupit na www.smartpress.cz, k dostání jsou i u všech dobrých knihkupců.

  Hubneme s rozumem, zdravě a natrvalo – Iva Málková

  Hubneme s rozumem v praxi – Glykemická kuchařka – Iva Málková, Jaroslava Štochlová

  Hubneme s rozumem tvořivě – Variabilní jídelníček pro hubnutí a udržení váhy – Iva Málková, Jaroslava Štochlová

  Vydalo nakladatelství Smart Press, www.smartpress.cz

  Zúčastněte se naší soutěže a vyhrajte knihu Hubneme s rozumem tvořivě

  Autogramiáda PhDr. Ivy Málkové ku příležistosti vydání její nové knihy Hubneme tvořivě

  Termín: středa 12. 1. 2011 od 17:00 hod.

  Místo: PALÁC KNIH LUXOR, Václavské náměstí 41, Praha 1

  Kdo: PhDr. Iva Málková a odborníci ze STOBu

  Program: měření tuku, poradna k rozumné redukci váhy, ochutnávky zdravého mlsání, program sebekoučink

  Vaše názory

  Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

  Vložit komentář

  Další z magazínu

  Náš tip