Babinet.cz  /  Magazín  /  Aktivní život  /  Tipy na srpnové akce: Kam vyrazit s dětmi?

Tipy na srpnové akce: Kam vyrazit s dětmi?

2.8.2010 - Redakce Babinet

Jak to vypadá, tak i v srpnu nás čeká pěkné počasí a proto si vám dovolujeme nabídnout pár tipů na akce, které budou hlavně zajímavé pro vaše děti. Přejeme mnoho krásných zážitků.

7. ročník princeznovského bálu na Sychrově

Děti, jejich maminky i tátové si v srpnu přijdou na své. 14. srpna 2010, v areálu zámku Sychrov totiž nakladatelství Egmont uspořádá už 7. ročník princeznovského bálu. Malí návštěvníci si navíc mohou na vyhrazených místech v zámeckých zahradách zasoutěžit, naučit se princeznovskému tanci, či zatančit si na princeznovské diskotéce. Na své si přijdou i malí princové – pokud budou chtít, sokolníci je naučí práci s dravými ptáky a rytíři předvedou udatný souboj na koních.

V rámci celodenního programu si můžete i koupit dárky pro malé prince a princezny za zvýhodněné ceny.

www.egmont.cz

Letní Karlovská padesátka aneb pohodově za valašským frgálem

Datum konání: 14. 8. 2010

Místo startu: Gril srub Razula

Čas startu: 7 – 11 hod

Trasy: 10, 20, 30, 40 a 50 km

Druhý ročník pohodové turistické akce aneb putování za valašským frgálem. Trasy jsou přizpůsobeny nejen zdatným turistům, ale i rodinám s dětmi. Proto neváhejte přijet a strávit den nebo víkend na horách.

Pohodově za valašským frgálem podruhé

Druhý ročník turistického pochodu Letní karlovská 50 aneb pohodově za valašským frgálem se letos uskuteční v sobotu 14. srpna start je v Gril srubu Razula pod sjezdovkou Razula od 7 do 11 hodin. Všechny turisty, rodiny s dětmi i milovníky procházek v pěkné přírodě srdečně zveme k účasti. Můžete si vybrat z pěti tras různé náročnosti od 10 do 50 kilometrů. V letošním roce využíváme i nově vyznačené turistické trasy a již osvědčené zastávky v restauracích, kde účastníci pochodu získají razítka do výkazu a mohou se občerstvit. Kromě těchto zastávek budou i razítkové kontroly v altáncích a dalších místech na trasách.

Další výhodou letošního ročníku je i to, že si až v průběhu pochodu můžete sami určit, zda se již vrátíte do cíle nebo budete pokračovat dál. Všechny trasy mají stejný začátek v Gril srubu Razula a až k rozcestí nad pralesem Razula, kde se odděluje nejkratší trasa mají stejný průběh. 20 kilometrová trasa se tak vrací do cíle pochodu na Razule od hotelu Horal a 30 kilometrová trasa z Třeštíku. Nejdelší trasy pak pokračují příjemným hřebenem Vsetínských vrchů a postupně se do údolí Vsetínské Bečvy vrací z Benešek či Soláně. Příznivci geocachingu si mohou na trasách odlovit až 11 kešek.

V cíli pochodu se můžete těšit na kus valašského frgálu diplomy, posezení u ohně i další akce.

Farmaření

v neděli 29. srpna 2010

od 10.00 do 18.00 hod. na hradì Točník a v podhradí

DEN VYTVOŘENÝ DĚTMI A JEJICH RODIČI PRO DĚTI A JEJICH RODIČE

MALÍ FARMÁŘI a FARMÁŘKY- Jak funguje život na farmě? Ví si děti rady s péčí o zvířata? Hrajete si rády u babičky na zahradě? Naučte se hřebelcovat koníky, podojit kravičku a nakrmit králíky. Co jíte z obilí?

Kdo dává mléko? Děti se naučí vše formou hry a zábavy. Pobaví se i rodiče.

ZVÍŘÁTKA, FARMÁŘSKÉ DOMEČKY, ZVĚROLÉKAŘI , TRAKTORY A ZEMĚDĚLSKÉ STROJE PRO KLUKY I HOLKY…

to vše z dílen nejlepších hračkářských výrobcù OLYMPTOY, PLAYMOBIL či LEGO.

POKLAD - V obilí čeká na každého poklad. Co najdete, je vaše!

PRVNÍ ZEMĚDĚLCI V ARCHEOLOGICKÉ STEZCE - V naší archeologické stezce na vás tentokrát čekají nejen hádanky, kvízy, dinosauři, sopky a vykopávky. Ale také možnost vyzkoušet si zemědělství před mnoha a mnoha lety.

Pod vedením odborníkù z Ústavu archeologické památkové péče z Nižboru si postavíte domeček ze slámy a hlíny, vyzkoušíte si práci na poli nebo s kamenem dle našich předkù. Prožijete farmaření i netradičnì. Partnerem je ÚAPPSÈ.

INDIÁNSKÉ LÉTO - Poznejte s námi život indiánù. Hrajte si s indiány. V Indiánské vesnici se budete cítit báječně.

SOUTĚŽE - Soutěže pro maminky v rýžování čočky s hrachem o nejlepší Popelku!

Soutěž pro tatínky v běhu s plným popelčiným střevíčkem!

ORCHESTR POD ŠIRÝM NEBEM - Bubnování pro celou rodinu s bubnujícím mágem. Děti i rodiče se uvolní pod vedením odborníka. Všichni se stávají součástí velkého orchestru pod širým nebem.

TVOŘIVÉ RADOVÁNKY - VÝROBA VLASTNÍCH DÁRKÙ - Děti si vyrobí pytlíček pout-puri! Děti si domù vytvoří ozdoby ze srpnových plodù. Děti si ozdobí vlastní medový perníček

POHÁDKY A MYSTICA V KAPLI - Maminky, tatínkové i děti si odpočinou při vyprávění pohádek od pohádkových bytostí.

KVÍZY, HÁDANKY A POŘEKADLA - Srpnové tradice jsou pro nás i pro Vás hrou. Poznají děti květiny, obilí a plody z našich srpnových zahrad a polí?

HUDBA, DOBRÉ JÍDLO A PITÍ - od farmářù, tetiček, babiček a pěstitelù,pocta obilí pivu a kukuřici.

Houbové, lilkové a cuketové hody.

Piknikujte s námi na hradě i v podhradí, ochutnejte famózní domácí letní pochoutky. Deku s sebou!

Prožijte společně báječný den. To vše za 150 Kč/ osobu! Rodina se třemi dětmi 500 Kč.

Akci pořádá občanské sdružení Park dětem, Tři věže s.r.o. ve spolupráci s hradem Točník

Hrad Točník, dálnice D5, sjezd č. 34, www.tocnik.com, www.parktriveze.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip