Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Čechy zaplavila nová droga, její držení je legální

Čechy zaplavila nová droga, její držení je legální

28.2.2010 - Redakce Babinet

V České republice se objevila nová droga, její držení a užívání je však podle odborníků naprosto bezproblémové. Nemůže za to žádná chyba v zákoně, ale její účinky prospěšné lidské psychice. Jedná se o pilulku dobré nálady, která se jmenuje Allegra a vzhledem k ceně je dostupná všem.

Zejména na začátku roku postihuje „depka“ velkou část populace. Je to způsobeno návratem do zaměstnání nebo do školy po vánočním volnu. Navíc plnění novoročních předsevzetí jako je např. přestat kouřit, pít alkohol nebo zhubnout, s sebou nesou zvýšený stres, jehož důsledkem je špatná nálada. Přestože se nejedná o depresi v pravém slova smyslu, ale spíš o nervozitu a stres, projevuje se výkyvy nálad a podrážděností.

„Dobrou náladu má v lidském těle na starosti látka zvaná serotonin, v laické řeči známá jako hormon dobré nálady. Tvoří se z životně nezbytné aminokyseliny L-tryptofanu a v našem mozku hraje důležitou roli. Tuto kyselinu získáváme z potravin, bohaté je na ni například červené maso, jako je hovězí. Její nedostatek v těle má negativní vliv na naši náladu, může vést i k častějšímu vzniku depresí,“ říká Prof. MUDr. RNDr. Vilím Šimánek, DrSc. z Ústavu lékařské chemie a biochemie Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Pokud tedy máte pocit, že se na vás pošmourná zima podepsala, vyzkoušejte pilulku dobré nálady – Allegru. Jedná se o čistě přírodní doplněk stravy dostupný v síti lékáren, prodejen potravinových doplňků a na internetu za doporučenou cenu 300 Kč. Její účinky pocítíte již po desetidenní kúře, vhodná doba podávání je 3 měsíce. Užívání Allegry je naprosto bezproblémové, bezpečné a odsouhlasené i Státní ústavem pro kontrolu léčiv. Pomůže vám zvládat stresy související s odvykáním závislostí, hubnutím, ale i obyčejnými pracovními stresy.

Dobrou náladu a zmírnění úzkosti má na svědomí esenciální aminokyselina L-tryptofan, látka  z níž serotonin v těle vzniká. Snížená hladina tohoto hormonu má za následek změny nálad a chování. Pokud jeho tvorbu v těle podpoříte, můžete směle přijímat velké životní výzvy. Všechny náročné životní situace tak budete zvládat s přehledem a v klidu.

Zúčastněte se naší soutěže a hrajte o jedno z dvaceti balení Allegry

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz