Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Potíže v přechodu

Potíže v přechodu

27.2.2010 - MUDr. Petr Hoffmann

Každá žena dříve či později dospěje do období, nazývaném česky přechod neboli latinsky klimakterium. Toto slovo je zřejmě odvozeno od jiného klimatu, které v té době nastává, tedy jakéhosi podnebí horka a dusna. Kdo to zažil, ví, o čem je řeč, a ti, kteří toho byli ušetřeni, nemusí závidět. Kdo zkrátka nikdy nebyl v tropech či v džungli, těžko pochopí atmosféru cestování.

Přechod je fyziologická součást života každé ženy. Jde jen o to, aby ji ani její nejbližší okolí neúměrně neobtěžoval. Podle západní medicíny se jedná hormonální nerovnováhu a tomu odpovídá i léčba – doporučují se syntetické hormony, vápník apod.

Čínská medicína vidí příčinu v přirozeném ubývání a „vysychání“ ledvinné esence JING, kdy ledviny neprodukují dostatečně jin a z toho většinou pramení veškeré přechodové příznaky. Proto je léčba trochu odlišná od západní – spočívá v posílení a vyživení ledvin, obzvláště pak ledvinného jinu.

Příčinou nadměrných obtíží v přechodu je předchozí oslabení ledvin, které se později (v kritických situacích, kdy je potřeba „sáhnout“ na rezervy) projeví návaly horka, pocením, podrážděností, vnitřním neklidem, bušením srdce, nespavostí apod.

Řešíte problém potíží v přechodu? Chcete vědět, jak by vám mohla pomoci čínská medicína? Zajímaly by vás nabízené bylinné produkty? Více se dozvíte v knize MUDr. Petra Hoffmanna: Od pramene čínské medicíny (nakl. Euromedia 2007) či v jeho ordinaci U Černé věže 6 v Českých Budějovicích (kontakt ), nebo na stránkách www.abcxyzbabinet.cz.

Zúčastněte se naší soutěže a hrajte o krásné ceny!

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz