Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Vitamíny a zase ty vitamíny …

Vitamíny a zase ty vitamíny …

Redakce Babinet

Vitamíny jsou esenciální látky, které spolu s bílkovinami, tuky a sacharidy patří k základním složkám lidské stravy. Hrají významnou roli při procesech vstřebávání a výměny látek mezi vnějším prostředím a živým organismem, jejich nedostatek způsobuje malou odolnost vůči infekčním chorobám.

Lidský organismus si neumí vitamíny sám vytvořit a proto je musí přijímat ve stravě či doplňcích stravy.

Jak zapojit od našeho jídelníčku více vitamínů tou nejpříjemnější cestou?

Společnost McCarter, která je předním výrobcem džusů, přináší na český trh nové čerstvé džusy a ovocné šťávy pro váš zdravý životní styl. Každá ze tří řad je něčím výjimečná a dodá vám dost „šťávy“ na vše, co chcete během dne podniknout. Kvalitní chlazené čerstvé ovocné a zeleninové šťávy RIO FRESH, 100% šťáva RIO BIO jablko a řada 3 džusů RIO PREVENTION. Všechny tyto produkty jsou vyrobeny s důrazem na vysokou kvalitu a skvělou chuť. Uchovávají si cenné vitamíny a zdraví prospěšné látky jako např. antioxidanty. Navíc neobsahují žádné konzervační látky ani přidaný cukr.

Skutečnost, že společnost McCarter vyrábí ty nejlepší džusy a šťávy, dokládá i letošní udělení prestižní ceny za kvalitu Zlatý dukát.

RIO FRESH

V chladících boxech svého oblíbeného supermarketu nebo hypermarketu najdete už dnes pět druhů čerstvých chlazených šťáv. Šťávy nejsou vyráběny z koncentrátu, ale jsou vymačkány právě z takového množství plodů, aby naplnily celé litrové balení.

RIO FRESH pomeranč (Doporučená MOC: 59,90 Kč) v sobě ukrývá šťávu a dužinu z 9 zralých pomerančů.

RIO FRESH jablko (Doporučené MOC: 49,90 Kč) je z 11 sladkých jablíček.

RIO FRESH mrkev (Doporučená MOC: 49,90 Kč) je z 25 sladkých karotek speciální holandské odrůdy pěstované v lehké písčité půdě, která zaručuje skvělou chuť bez zemité pachuti

RIO FRESH ananas (Doporučená MOC: 69,90 Kč) v sobě ukrývá šťávu z 5 kusů tohoto tropického ovoce.

RIO FRESH jablko s řepou (Doporučená MOC: 49,90 Kč) je do ruda zbarvená šťáva z 6 jablek a 4 červených řep, která je vhodným doplňkem vašeho zdravého životního stylu.

RIO BIO jablko

Nejen pro milovníky bio potravin je určeno 100% RIO BIO jablko (Doporučená MOC: 39,90 Kč), které je vyrobeno z koncentrátu z plodů jabloní rostoucích v podmínkách ekologického zemědělství. Při pěstování jablek se nepoužívají žádné postřiky ani umělá hnojiva. Díky tomu má šťáva prokazatelně vyšší podíl vitamínů a minerálů, a také výraznější chuť. Při zpracování plodů jsou používány takové technické postupy, které pomáhají zachovat nutriční hodnoty v maximální možné míře a šetří životní prostředí. Vychutnáte si čistou chuť jablek. Šťáva neobsahuje žádné konzervační látky, cukr, barviva ani ochucovadla. RIO BIO jablko si zamilujete pro jeho svěží a výraznou chuť.

RIO PREVENTION

Pro zdravý životní styl a prevenci přichází společnost McCarter se třemi zcela novými džusy RIO PREVENTION. Zajímavě zkombinované příchutě jednotlivých druhů ovoce a zeleniny se zde spojují v opravdu skvěle chutnajících džusech. Každý ze tří druhů nabízí „bonus na víc“ v podobě přírodních a zdraví prospěšných látek. RIO PREVENTION jsou určeny všem, kteří vyznávají zdraví životní styl a vědí, že v prevenci je síla. Obsažené látky v džusech pečují o vaše zdraví a posilují celkovou obranyschopnost organizmu.

RIO Prevention Anti-OXIDANT (Doporučená MOC: 34,90 Kč) s přírodními antioxidanty pomáhá obnovovat a udržovat rovnováhu mezi antioxidanty a volnými radikály v organizmu. Rovnováha volných radikálů a antioxidantů má rozhodující vliv na správnou funkci buněk. Volné radikály, v organizmu přirozeně přítomné, se účastní mnoha prospěšných chemických procesů. Škodliviny, nesprávná životospráva, stres, užívání léků, alkohol, cigarety i sluneční záření způsobují převahu volných radikálů, které poškozují buňky. Pro obnovu rovnováhy je třeba organizmu dodávat antioxidanty v potravě. Nejefektivnější přirozené antioxidant obsahuje ovoce a zelenina a v koncentrované formě i jejich šťávy. RIO Prevention Anti-OXIDANT je ideálním zdrojem přírodních antioxidantů.

RIO Prevention Multi-IMUNO (Doporučená MOC: 34,90 Kč) s přírodním betaglukanem posiluje obranyschopnost organizmu a stimuluje imunitní systém. Přírodní polysacharid, jakým je betaglukan, přirozeně stimuluje obranyschopnost organizmu a zvyšuje jeho celkovou odolnost vůči infekcím.

RIO Prevention Manager (34,90 Kč) s přírodními vitamíny a luteinem pomáhá chránit zrak. Oči jsou vystaveny nadměrně velkému UV záření. Škodí jim i stálá práce na počítači, sledování televize, dlouhé čtení, nedostatek spánku, alkohol i kouření. Působením všech těchto faktorů vznikají volné radikály, které mohou způsobit i degenerativní změny na sítnici oka. Lutein je nepostradatelný pro látkovou výměnu oka. RIO Prevention Manager je proto vhodný především pro ty, kteří pracují na manažerských pozicích a často přetěžují svůj zrak.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz