Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Tanec 5 rytmů pokračuje...

Tanec 5 rytmů pokračuje...

Hana Kasalová

S Julií Deal jsem se seznámila před několika měsíci, kdy jsem se úplně poprvé v životě účastnila Tance 5 rytmů. K mému překvapení tento tanec rozhýbal energie nejenom ve mě samotné, ale také v mém nejbližším okolí.

To byl jeden z důvodů, proč jsem uvítala, že producentka celé akce Monika Michaelová opět organizuje semináře s Julie Deal v našem městě a to letos v červnu. Pro vaše bližší seznámení s ní jí Monika položila pár otázek.

M: Po 4 letech úspěšných a krásných seminářů tance 5 rytmů přicházíš s novým projektem. S muzikantem Iwanem Kuschkou tady nabízíš nový taneční prostor, ve kterém není žádná předem daná struktura. Jak se Ti vlastně pracuje u nás v České republice?

J: Miluji práci u vás. Obzvláště, když se při společných setkáních na tanečních seminářích naše vztahy mezi lidmi prohlubují a otevírají se do nových směrů. Moje zkušenost tady je, že v současné době se česká kultura otevírá, díky čemuž hodně lidí objevuje nové rozměry a expanze vědomí. To je vzrušující a zároveň to s sebou nese, že se boří staré bariéry strachu a podmiňujícího chování. Při své práci jsem vnímala, jak procházím jednotlivými vrstvami obran proti uvolnění, které se u lidí objevují. Těmito omezeními bylo potřeba projít, osvobodit se od nich a uzdravit staré příběhy.

Já sama jsem byla ovlivněna různými omezeními od lidí, se kterými přijdu do kontaktu. Potřebovala jsem se posunout, abych se osvobodila a vstřebala některé zkušenosti. Tady vidím rozdíl mezi českou kulturou na této úrovni a moji vlastní kulturou ve Velké Británii. Lidé, se kterými spolupracuji ve své rodné zemi, mají přístup k těmto záležitostem o deset až dvacet let delší. Je zajímavé sledovat, jak kulturní normy a možnosti každého ovlivňují. Tudíž práce, která započala již před dvaceti lety ve Velké Británii, v současnosti poskytne lidem mnohem více prostoru. A podobně to, čemu se věnujeme nyní, přímo ovlivní budoucí generace. Já pracuji s tou vírou, že uzdravování, kterému se věnujeme na osobní úrovni, je pro nás pro všechny.

Baví mě setkávat se s lidmi různých kultur a rozličných národností. Vnímám, že místo kde pracujeme, je místem sjednocení se, i když ta cesta tam je pro každého jiná.

Nyní bych vás ráda seznámila s tím, co pro vás Julie Deal a Monika Michaelová přípravily.

M: Letos v červnu oficiálně poprvé představíme nový program a zveme vás na zahajovací DANCE PARTY CELEBRATION, která se koná v pátek 12. června 2009. Julie bude provázet daleko volněji jednotlivými rytmy a dávat prostor a čas každému z vás, aby si našel svůj vnitřní pohyb. I když bylo 5 rytmů vždy velmi svobodnou a individuální technikou tance, nyní Julie vystupuje i ze struktury 5ti rytmů a komunikuje s energií skupiny. Citlivě reaguje na všechno, co v sobě neseme. Je tady prostor pro ztuhlost, smutek, lásku, zklamání, nadšení, radost, bolest, touhu, vášeň, strach, smíření… pravšechny barvy našeho života tak, jak zrovna jsme. Iwanova hudba reaguje na tanec a tanec reaguje na hudbu. Každý člověk v sále vytváří společné hudebně taneční dílo. O víkendu si pak můžete užít taneční seminář s Julií Deal a inspirativní živou hudbou Iwana Kuschky VE VLNÁCH. Julie pracuje s hlubokou citlivostí a vášní. Provází nás na cestě, kde můžeme potkat svůj jedinečný tanec a nechat rozvinout svůj příběh. Iwan tvoří bohatý, hypnotizující prostor zvuků. “Organický trans”, který rozpohybuje tělo a vezme nás celé do nové vlny přirozenosti. Tahle spolupráce je tvořivou krajinou, ve které začíná cesta hluboko do tance těla a duše.

Pokaždé taky zveme ženy k vytvoření kruhu. Spojení a sdílení v kruhu žen je vyživující. V kmenových společnostech je ženský kruh součástí přirozenosti života. Mnoho z nás to v současném moderním tempu života nemá, pokud to aktivně nevyhledává nebo neiniciuje.

Pozvánka „Být ženou“ je pravdivá, dospělá a odpovědná cesta k vlastnímu obrazu „Já jsem žena“. Je to cesta k zrcadlu sama sebe. Vztah sama k sobě jako k ženě si občas zatěžujeme obavou, že se uvidíme jako „nejsem dost dobrá, nejsem dost hezká, nejsem přijatelná tak, jak jsem...atd“ Vytvořily jsme si o sobě nepravdivý obraz, uvnitř to cítíme a pod ním je často odmítnutí sama sebe. Pozvánka vede dál – vede k přijetí sebe jako ženy ve všech našich rolích, se všemi dary.

Oáza nebo svatyně ženství je bezpečné vyživující místo, kde je možné spojit a nasytit se ze svých ženských zdrojů a ze spojení se Zemí. Ženský čas ... čas znovu jít ke svým zdrojům a k naplnění. Čas znovu se spojit s posvátným ženstvím, s bohatstvím toho být ženou, s přírodou a s naší Matkou – Zemí. Víkend Ženských zasvěcení je o sdílení, podpoře, tanci, tvořivosti a inspiraci spolu s ženami.

Přijďte prozkoumávat, prožít a užít si to.

Julie Deal (UK) je mezinárodní učitelkou tance 5 rytmů a v ČR už působí 4 roky. Přináší do setkání vášnivé teplo, vyrovnanost a hluboký cit ve své práci. Má intuitivní, spontánní přístup a proto naslouchá potřebám každé skupiny.

Monika Michaelová je lektorka a organizátorka seminářů tance, tantry, tantrických masáží, šamanismu a kurzů osobního rozvoje.

Hezký den a těšíme se na setkání

Hanka Kasalová, Julie Deal a Monika Michaelová

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip