Babinet.cz  /  Magazín  /  Společnost  /  Nad hlavami sousedů

Nad hlavami sousedů

Redakce Babinet

Na rozdíl od současných novostaveb mívaly obytné budovy, vzniklé do padesátých let minulého století, pod střechou půdu – místo, které chránilo konstrukci domu před povětrnostními vlivy. Tehdy se často využívalo ke skladování nepoužívaných věcí a k sušení prádla, dnes se v něm příjemně bydlí.

Činžovní domy, ve kterých se dají zřídit půdní vestavby, se ve velkých městech nacházejí blíže centru, ne-li přímo v něm, a mnozí lidé rádi využijí blízkost a dostupnost všeho, co taková lokalita nabízí. V jiných případech je podobná zástavba situována v klidné zóně, třeba nedaleko parku s košatými, vzrostlými stromy nebo na okraji města, s volnou přírodou na dosah. Bydlení v podkroví přináší také notnou dávku soukromí.

Mnohdy je možné z půdního bytu vyjít na terasu. Tento navazující prostor dodává bydlení na další výjimečnosti a jsou s ním spojené i nestandardní vnitřní úpravy bytu.

Pokud stavební firmy přistupují k půdní vestavbě s citem, pak jejich architekti nenechají vše pokrýt sádrokartonem, ale z původních prvků udělají klad. Po příslušném ošetření se dominantou bytu mohou stát trámy, původní zdivo, nebo třeba starý komín.

Nepravidelné tvary v interiéru

Nemyslete si, že obyvatelé podkrovních bytů trpí nedostatkem přímého denního světla. V současnosti je na trhu velký výběr střešních oken, kterými prochází mnohem více světla, než prostřednictvím klasického svislého prosklení. Z toho tedy plyne, že není nutné mít všechny místnosti vymalovány pouze bílou barvou, aby je zesvětlila.

Byt, ve kterém nic není úplně pravidelné, bude vyžadovat i originální řešení interiéru. Jeho atypické rozměry, zvláštní tvary místností, šikmo snížené stropy, nebo členění do patra vybízí k využití sortimentu firem, které se věnují výrobě nábytku na míru. Lze tak získat nadstandardní množství úložného prostoru tam, kde by zůstalo pouze prázdné místo.

Nejčastěji používaným materiálem bývá dřevo, jenž vysílá pozitivní energii. Někomu se může líbit některý tmavý odstín s výraznými letokruhy, suky či rýhami, jinému naopak světlounká bříza, na níž jen těžko rozpoznáte její zvrásnění.

Důležitou součástí při realizaci skříně na míru je i vnitřní vybavení. Víte, že ve skříni můžete mít integrovaný například koš na prádlo a žehlicí prkno? Když je nepotřebujete, můžete je ve vteřině skrýt a v případě nenadálé návštěvy není potřeba narychlo a ve stresu uklízet. Skříně ale nabídnou ještě mnohem víc. Konec zmačkaným kalhotám zajistí samostatný vysouvací věšák, příjemné vybírání šatů zase osvětlená tyč se senzorem pohybu. Boty, pásky, ale i řadu dalších věcí z vaší garderoby pojmou další speciální úložné prostory. I kravatám můžete dát pevné místo v kravatníku. Vnitřní vybavení skříní vám může leccos velmi zjednodušit, zpřehlednit a zpříjemnit.

Tip!!

Společnost Indeco CZ, výrobce vestavěných skříní na míru, připravila pro všechny akci "Veškerý drátěný program zabudovaný do skříně zdarma bez omezení ". To znamená, že až do 31. 5. 2009 budou veškeré výsuvné a výklopné drátěné koše, které si necháte zabudovat do své skříně - ZDARMA.

Při výběru nejen materiálu, ale i výplně dveří nebo barvy se můžete obrátit například na odborné poradce ze společnosti Indeco, která na našem trhu působí již čtrnáctým rokem a pro rok 2008/2009 vám její zástupci přinášejí novinky, které jsou z dílny dvou mladých designérů, kteří měli za úkol představit mužský a ženský pohled na vnitřní řešení interiérů. Novinky reprezentují Petra Vranová a Roman Vrtiška. Pokud se necháte inspirovat nabídkou společnosti Indeco a necháte si zhotovit skříně právě od této renomované firmy, obdržíte pětiletou záruku za funkci posuvného systému dveří.

Stačí jen přijít do kterékoli prodejny s přibližnými rozměry a představou a odborní poradci vám zdarma na místě vytvoří náhled v 3D grafickém vizuálu. Seznam prodejních míst najdete na www.indeco.cz, nebo volejte na infolinku 800 200 222.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip