Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Tip na víkend: Karlínský masopust

Tip na víkend: Karlínský masopust

Redakce Babinet

V pořadí již šestý ročník Karlínského masopustu, tradičního svátku hodování, tance a dalších pozemských radostí, vypukne v sobotu 21. února 2009 v 14:00 na Karlínském náměstí v Karlíně.

„S každým novým ročníkem pozorujeme zvyšující se zájem o tuto akci, která byla původně součástí kulturní a společenské obnovy Karlína po povodních v roce 2002,“ říká Zuzana Michálková z Karlínského Spektra. „Rok od roku navštěvují Karlínský masopust stovky lidí z jiných částí Prahy, což nás samozřejmě velmi těší,“ dodává.

V průběhu odpoledne budou kromě vystoupení hudebních skupin k vidění historická řemesla, pozvání přijali například řezbáři, perníkáři a dráteníci. Pro malé návštěvníky budou připraveny různé hry a soutěže a až do 18:00 hodin bude otevřená ledová plocha v atriu DDM, na kterou naštěstí neutěšené počasí posledních dní nemá nejmenší vliv.

Doprovodný program masopustu bude probíhat rovněž v budově DDM. Dětské diváky jistě potěší divadelní představení O nebojácném Ondrovi v podání divadla KRAB v divadelním sále Karlínského Spektra. Program v prostorách Karlínského Spektra vyvrcholí dětským rejem masek s Inkou Rybářovou, který bude zahájen v 14:30 ve velkém sále.

Akci ukončí jako tradičně průvod v ulicích Karlína a jeho vyvrcholením bude ohnivá show. Masopust je ale především svátkem jídla. Proto je připraveno občerstvení, a ne ledajaké. Návštěvníci se mohou těšit na různé zabijačkové pochoutky.

Pořadateli Karlínského masopustu jsou Karlínské Spektrum DDM hlavního města Prahy, občanské sdružení Karlín žije dál a Městská část Praha 8.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz