Babinet.cz  /  Magazín  /  Aktivní život  /  Komfortní a klidná zimní dovolená? Zkuste Janské Lázně

Komfortní a klidná zimní dovolená? Zkuste Janské Lázně

Redakce Babinet

Představa zimní dovolené je v Česku čím dál více spojena s Alpami. Ne každému se ale chce cestovat, někdy to ani není možné, například kvůli malým dětem. A vyrážet stovky kilometrů kvůli prodlouženému víkendu na lyžích také není zrovna praktické. Náročnější zákazníky by tak mohl potěšit fakt, že i v ČR existují střediska, která poskytují služby na úrovni a k tomu možnost špičkového lyžování. Jedním z nich je klidné krkonošské město Janské Lázně. Spojením města, které nenarušily velké developerské projekty, hotelu Omnia – nejluxusnějšího hotelu na českých horách –, druhého největšího lyžařského areálu a proslavených lázní vzniká tip na ideální zimní dovolenou.

Zatímco v mnoha horských střediscích se v posledních letech bouřlivě stavělo, v Janských Lázních na návštěvníky čeká klid a krásná krkonošská příroda. „V našem městě je velmi málo volných pozemků a my jsme se rozhodli, že nechceme jít cestou jiných horských měst, kde převážily zájmy developerů,“ říká starosta Janských Lázní Ing. Václav Němec. Když už se v Janských Lázních staví, nesmí projekt narušovat okolní přírodu a být ku prospěchu rozvoje obce. Příkladem takové stavby je design hotel Omnia, který se zde otevřel na podzim 2007.

Hotel Omnia

Luxusní hotel nabízí služby, které jsou v kontextu českých hor nadstandardní. Na své si v Omnii přijdete, když hledáte místo pro příjemnou relaxaci, romantickou dovolenou či přemýšlíte, kam vyrazit s celou rodinou. „Víme dobře, jak je těžké sehnat v luxusním hotelu ubytování pro rodinu s dětmi. U nás v hotelu jsou naopak děti vítány. Dokonce jsme na hrací místnost předělali původně plánované nejdražší apartmá. Připraven je i vyškolený personál, který děti pohlídá, když si rodiče budou chtít vyrazit na výlet či si v podvečer odpočinout na baru,“ říká Jan Kuklík, obchodní ředitel hotelu Omnia. „Naši zaměstnanci dokáží dětem vymyslet takový program, aby se příjemně bavily, a zároveň byl v hotelu klid pro ty, kdo chtějí relaxovat,“ dodává. Více na www.omnia-hotel.com

Ski-areál Černá hora – Janské Lázně

Omnia hotel se nachází kousek od dolní stanice kabinové lanové dráhy na Černou horu. V kombinaci s mnoha kilometry upravených běžeckých tratí tak okolí hotelu nabízí ideální podmínky pro zimní sportování. Ski-areál Černá hora - Janské Lázně prošel v posledních pěti letech výraznou modernizací v celkové hodnotě 500 milionů korun. Areál je vybaven moderní osmikabinovou lanovou dráhou, čtyřsedačkovou lanovou dráhou a 15 lyžařskými vleky v celkové přepravní kapacitě 13 245 osob za hodinu, 13,25 km upravovaných sjezdových tratí, kdy nejdelší sjezdová trať Suzuki Černohorská dosahuje délky až 3 km, výkonným zasněžovacím systémem se 66 děly na sjezdových tratích, 50 km denně upravovaných běžeckých tratí a 3,5 km dlouhou Černohorskou sáňkařskou dráhou. Ve skiareálu je možné využít i souvisejících služeb, například školky lyžování pro malé děti, půjčovny lyžařského vybavení skiservis, depot apod.

Bonusem pro hotelové hosty je možnost zakoupit permanentky na svah či související služby přímo na hotelové recepci, a to s 10% slevou.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz