Babinet.cz  /  Magazín  /  Cestování  /  ,,Pocítit klid,, pro nastávající matky - Wellness pro maminku a dítě v hotelu Therme Laa Superior

,,Pocítit klid,, pro nastávající matky - Wellness pro maminku a dítě v hotelu Therme Laa Superior

28.2.2020 - redakce Babinet.cz

Období těhotenství představuje pro každou ženu zcela jedinečnou zkušenost. Měsíce před porodem jsou nanejvýš cenným časem pro důkladnou přípravu na nové období života. Z tohoto důvodu navázal hotel Therme Laa Superior spolupráci s oborovou organizací New Life Hotels a od podzimu se s větší intenzitou věnuje těhotným ženám, které chtějí prožít mimořádnou prenatální oddechovou dovolenou.

"Hotel Therme Laa okouzlí nastávající matky svým obzvláště příjemným prostředím se spoustou světla a prostoru a přesto krátkými spojovacími cestami. Především v hotelu Therme Laa může těhotná žena zcela nalézt klid a nerušeně se stáhnout do sebe," popisuje vysoký protistresový faktor v hotelu Therme Laa Gerlinde Remsingová, vystudovaná porodní asistentka a viceprezidentka rakouského grémia porodních asistentek. Sama v rámci své činnosti pro New Life Hotels důkladně testovala nabídku v Therme Laa z pohledu vhodnosti místa pro těhotné.

Pocítit klid v Hotelu Spa

Žena, která nosí pod srdcem dítě, musí s vlastním tělem nakládat ještě mnohem opatrněji. Přednosti hotelu Therme Laa Superior jsou nasnadě: je zde možné nerušeně dosáhnout klidu a nemuset nic dělat. Ve vlastním hotelovém lázeňském centru se nastávajícím matkám skýtá řada možností najít sebe sama a podpořit své blažené rozpoložení. Vedle rozličných odpočíváren, relaxačních místností a vnitřních i venkovních čtenářských zón s ergonomickými relaxačními lehátky zde těhotné ženy najdou mimo jiné i bezplatné fontánky s pitnou vodou či čajová stanoviště, neboť během těhotenství je nanejvýš důležité hodně pít. Samozřejmostí je také měkký župan ve velikosti XXL.

Vodní Shiatsu (WasserShiatsu = Watsu) pro těhotné*

"Ponořit se do vlastního mateřského lůna, získat ponětí o tom, jak se cítí malé dítě obklopené horkou vodou v břichu, nabýt důvěry v odpoutání a cítit bezpečí v měkkých pohybech vlnící se vody - tím vším může být Watsu pro těhotné," vysvětluje DI Bettina Wanschurová, předsedkyně rakouského svazu pro vodní cvičení. Sama Watsu praktikuje a osobně v Therme Laa tuto jedinečnou terapii hloubkového uvolnění ve vodě provozuje.

Mnohé nastávající matky trpí značnými problémy se zády a s držením těla a cítí se nepohyblivé. Voda odlehčuje páteř přetíženou zvýšenou hmotností a těhotná může zažít opět více volnosti pohybu, a to především v oblasti bederní. Uvolní se svalstvo a pánev, což je výhodné pro proces porodu.

Rozmanitost Wellness v hotelu Therme Laa

V hotelu Therme Laa Superior stojí v centru pozornosti všeobjímající pocit blaha. Pobyt je pro každou těhotnou, ať už je sama, v doprovodu přítelkyně či s manželem, zotavujícím zážitkem. Těhotné ženy, které již mají dítě, mohou klidně relaxovat, zatímco o jejich děti je denně bezplatně postaráno v dětském světě, který má širokou nabídku animačních programů.

I když horká termální voda není těžištěm nabídky pro těhotné, protože délka pobytu v horké lázni nesmí být příliš dlouhá, poskytuje přesto blahodárný účinek. Oproti tvrzení lidových pouček je možno v případě bezproblémového těhotenství doporučit i saunování. Když se s pravidelnou návštěvou sauny začne již před těhotenstvím, může sauna posílit obranný systém a podpořit vyplavení akumulované vody. Je lepší dát přednost finské sauně před parní lázní a po saunování se nesmí zapomenout na vydatný příjem tekutin.

Také outdoorové aktivity jako procházky, nordic walking nebo jízda na kole jsou - dokud to těhotné jde dobře - dobrým doplňkem k wellness pobytu. Malebná a jemně kopcovitá krajina v oblasti kolem Laa se k těmto aktivitám znamenitě hodí a zve k příjemným výletům na čerstvém vzduchu.

Ubytovací balíček "Pocítit klid" pro nastávající matky:

3 dny/2 noci v dvojlůžkovém pokoji Superior

včetně hýčkající polopenze

za 236 Euro na osobu

Cena neobsahuje místní daně.

včetně následujících služeb:

o Bezplatné využívání všech vodních a saunových světů exkluzivního hotelu Spa a velkolepého Therme Laa i v den příjezdu a odjezdu

o Zdarma dva ovocné koktejly plné vitamínů v Lounge baru v hotelu na osobu a pobyt

o Ovocné uvítání s čerstvým ovocem pro začátek vaší dovolené na pokoj

o Denně 1 láhev minerální vody Vital k osvěžení na pokoj

o Bezplatné využívání zóny Cardio ve Spa Aktiv

o Bezplatná účast na aktivním a relaxačním programu

o Hřejivý župan (na přání i ve velikosti XXL) na dobu vašeho pobytu

o Osobní parkovací místo v hotelové garáži

Akce je platná při pobytu od neděle do středy od 1.9. do 22.12.2008.

Zpoplatněné služby: 1 procedura Watsu u DI Bettiny Wanschurové

1,5 hodiny včetně rozhovoru před i po terapii: 55 Euro

*Původ WATSU

Koncept pochází ze slov water a Shiatsu. Američan Herold Dull vyvinul tuto terapii. Začal ji zkoušet v termálních lázní v roce 1980. Následně studoval techniky doteků prstů při masážích, duchovní obzor a stretching při Shiatsu v Japonsku. Poté se vrátil do Ameriky, kde jeho terapie oficiálně spatřila světlo světa a byla medializována.

Co se děje při WATSU?

Je to terapie, která se aplikuje ve vodním prostředí. Velmi důležité je, aby voda měla teplotu 35°C. Instruktor nebo osoba, která WATSU provádí na pacientovi/klientovi s ním uvolněně pohybuje, houpá, kolébá a točí v harmonii s rytmem dechu. Tělo je masírováno odporem vody, což velmi blaze působí na tělní orgány. Většinou řeší blokády těla, podporuje kardiovaskulární systém, zlepšuje pohyblivost. Watsu má také efekt na lokální metabolismu a povrchovou cirkulaci. Watsu pomáhá připravit těhotné ženy na porod.

Více informací o rakouském lázeňském komplexu Therme Laa Hotel & Spa najdete ZDE

Informace a rezervace

Therme Laa – Hotel & Spa

Thermenplatz 3, A-2136 Laa/Thaya

0043 (0)2522/84700-733 nebo sinne@therme-laa.at

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz