Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Tvrdost erekce jako ukazatel možné sexuální dysfunkce

Tvrdost erekce jako ukazatel možné sexuální dysfunkce

Redakce Babinet

Každý druhý muž v České republice ve věku 35 až 65 let trpí některou z poruch erekce. U většiny mužů a žen přítomnost sexuální dysfunkce komplikuje partnerské soužití, avšak pouze malá část z nich se léčí. Odborníci uvádějí zásadní vliv tvrdosti erekce na sexuální uspokojení a emoční pohodu a souvislost mezi tvrdostí erekce a léčbou nejčastější sexuální poruchy, tj. erektilní dysfunkce.

„Podle výsledků Národního výzkumu „Sexuální dysfunkce v ČR“ se až 16% mužů někdy v životě potýkalo se sexuální dysfunkcí. Čtyřbodová stupnice tvrdosti je jednoduchý test, který je příležitostí k aktivnější sebediagnostice a uvědomění si problémů s erekcí a k oslovení mužů, kteří by jinak léčbu nevyhledali,“ sdělil prof. Petr Weiss.

Stupnice tvrdosti erekce (Erection Hardness Scale - EHS) je jednoduché a spolehlivé měřítko tvrdosti erekce a zároveň slouží jako ukazatel dalších důležitých výsledků týkajících se zdraví a pohody. Stupnice vyhodnocuje tvrdost erekce stupni jedna až čtyři, přičemž stupeň čtyři je maximální stupeň erekce, tj. optimální tvrdost erekce. Tento diagnostický test je používán v českých ordinacích od roku 2007.

„Dosažení erekce dostatečné tvrdosti je důležitým faktorem pro získání sexuálního uspokojení muže, jeho sebevědomí, sebedůvěry a partnerské sexuální spokojenosti,“ řekla sexuoložka MUDr. Taťána Šrámková.

Pouze jedna třetina mužů a žen je „velmi spokojena“ s tvrdostí erekce u sebe a svého partnera a hlavním přáním u pacientů, kteří podstupují léčbu erektilní dysfunkce, je právě zvýšení tvrdosti erekce. Muži, kteří jsou spokojeni s tvrdostí své erekce, budou nejspíš spokojeni i se svým sexuálním životem, láskou a milostným vztahem, jakož i s celkovým zdravím. Zlepšení tvrdosti erekce spouští kaskádu pozitivních psychosociálních momentů jak pro muže, tak jejich partnerky, a dosažení nejvyššího stupně erekce – SCORE 4 – je proto optimálním výsledkem a cílem léčby mužů s erektilní dysfunkcí.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Marketaaa
23.10.2018 15:22

tyhle problémy má každý druhý par, ovšem není to nic strašného a na supererekci to chce super přípravek

Sax
19.11.2018 15:06

problém je někdy v tom, že ně každý muž si prizná problémy s erekci a přitom o nic nejde. Hodně populární jsou gely, které se jenom polknou a výsledek se brzo dostaví http://www.supererekce.com/content/8-runner-popis-produktu

Další z magazínu

Náš tip