Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Po kom ženy touží?

Po kom ženy touží?

Hana Formánková

V reakcích pod mými články jsem několikrát narazila na stížnost mužů, že ženy tedy spíše dnešní mladé dívky pravděpodobně oslněné ideálem akčního hrdiny touží více než po chápajícím, něžném a zodpovědném muži po drsných svalovcích.

Zpocený, do půli těla vysvlečený, samozřejmě opálený, akční hrdina, jehož svalnaté tělo zdobí krvavé šrámy, které utržil při zachraňování světa, či křehké krasavice z rukou zloducha, to je ideál muže transplantovaný do snů dnešních slečen. A když projede takový svalovec v černém ulicí na řvoucí super motorce, zažehne srdce leckteré dívky milostnou touhou.

Několikrát už jsem zaslechla názor slečen:

„Hodný a zodpovědný kluk rovná se trouba a nuda. Musí být frajer a trochu rošťák, abych se s ním nenudila.“ A některé dodávají: „A aby mi ho ostatní záviděly.“

Otázkou zůstává, zda tento požadavek některých dívek vychází z emancipačního trendu, že už nepotřebují ochránce ani živitele, ale partnera pro zábavu, nebo z pošetilosti mládí, či z toho, že některé dívky opravdu nevědí, co chtějí?

Anebo si spíš neuvědomujÍ, co chtějí, a že jejich požadavek je proti přírodním zákonům.

Mnohá pak zažívá zklamání, že ten zábavný frajer nebaví jenom ji, ale i také ostatní dívky, či že jí ho odláká jiná slečna, která se chce taky bavit a vytahovat se supermanem před ostatními.

Navíc ji překvapí i jeho hrubé chování či jeho patriarchální manýry vůči ní. Dívka s požadavkem na onoho drsňáka si totiž neuvědomuje, že idea drsného chlapíka, který nemilosrdně likviduje zloduchy a vzápětí mu zjihne mu oko při pohledu na křehkou krásku je jen filmová fikce. Romantika, při níž nezůstane ani jedno oko divaček suché se v reálu nekoná. Naopak drsňák zůstává s drsňákem, pokud si na něj jen nehraje.

Slečny omámené iluzí akčního hrdiny, nevnímají ani další fakta, která jediná v akčních filmech kopírují realitu.

Akční hrdina předtím, než si uprostřed krvavé bitvy uvědomil, jak moc miluje svou drahou, zpravidla bývá v rozvodovém řízení, protože jeho žena se díky jeho náročné práci cítí osamělá a zanedbávaná. Akční superman nemá při budování své image čas ani na rodinný život ani na své děti.

Poblouzněné dívky si navíc neuvědomují, že i akční hrdina se doma mění v obyčejného chlapa, který pohazuje po bytě špinavé ponožky a jiné špinavé svršky. Vrací se občas domů k ránu s přítelkyní opicí a chlemtá pivo stejně jako všichni ostatní. I pro něj zvyklého bojovat s tržnými ranami či průstřely do roztrhání těla se v domácím prostředí stává rýma smrtelnou nemocí.

Samozřejmě v reálu akční hrdina není k sehnání, ale nahrazuje ho právě typ drsňáka – rošťáka, který si také potrpí na svou imič, jíž věnuje hodně času.

Otázkou však také zůstává, zda výše uvedený povzdech mužů nevychází z toho, že i oni se poohlíží po dívkách atraktivních lehkovážných, které mají nepřiměřené nároky.

I dnešní slečny touží po chápající mužích s něžným srdcem a svaly ani vzhled supermana nejsou pro ně při výběru rozhodujícím kritériem. Hledají zodpovědného partnera pro založení rodiny.

Zdroj fotografie: O. Formánek

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip