Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Nové CD: Best of Eva Urbanová

Nové CD: Best of Eva Urbanová

Jarmila Moosová

"Jsou hvězdy, které mizí – stávají se meteoritem, shoří. Jsou hvězdy, které zůstávají, jsou stálice. Jsou hvězdy, které dokonce magnetizují, přitahují se. A jsou souhvězdí. Dnes už mohu říct, že jsem velice šťastný člověk, kterému se podařilo patřit k takovému souhvězdí, které se přitahuje, hoří, září. A neméně mě těší, že mohu být kmotrem tak vzácného alba, jakým je právě Best of Eva Urbanová."

Těmito slovy pokřtila zářící stálice hudebního nebe, pan Karel Gott, nové album naší operní pěvkyně paní Evy Urbanové u příležitosti převzetí Jubilejní platinové desky za významný umělecký vklad do zlatého fondu značky Supraphon.

Na místě slavnostního setkání mezi pozvanými hosty nechyběla ani naše redakce. Juraj Kizák využil této jedinečné příležitosti, aby slavným pěvcům /novému albu přišla popřát na cestu k posluchačům také operní legenda paní Gabriela Beňačková/ položil pro vás, naše milé čtenářky Babinet.cz, pár otázek:

Jakou roli byste si dnes zazpívala s panem Gottem a paní Beňačkovou, pokud byste si mohla vybrat, paní Evo?

S paní Beňačkovou jednoznačně Kostelníčku v Její pastorkyni.

Vy byste byla Kostelníčka?

Samozřejmě.

A ona?

Jednoznačně Jenůfa. To je prostě absolutní jednička.

A s panem Gottem?

S panem Gottem by to určitě nebyly žádné operní role, ale krásný koncert až tak trochu pop-rockových písní.

Takže byste se trochu odvázala?

Ano!

Pane Gotte, dovolíte, abych vám položil stejnou otázku? Co byste si vy rád zazpíval s přítomnými dámami?

Roli v opeře? Já bych si nikdy v životě netroufal! Zpívám čtyřicet šest let na mikrofon, a i když jsem na konzervatoři měl průpravu u profesora Karenina, nemyslím si, že bych mohl zpívat na divadle bez mikrofonu. To je úplně jiná technika. Ale měl jsem jako jeden z mála v populární hudbě to štěstí být partnerem na společném vánočním CD a hlavně dvou turné se symfonickým orchestrem Žofína, kde jsme zpívali tzv. semiklasiku, což je lehčí žánr klasiky anebo povýšená populárka, to jsou větinou muzikálky nebo písně z repertoáru někoho jiného.

Mám velmi příjemnou vzpomínku: Eva, kdyby bývala chtěla, tak mě hlasově úplně smetla. Ale ona je geniální, milá, kolegiální v tom, že jako rockerka se nám nechce předvádět, přizpůsobila se svým hlasem mému a dynamicky jsme byli naprosto rovnocennými partnery.

Mnohokrát vám děkuji. Ještě maličkost: Když vás požádám o interview pro naše čtenářky, budete souhlasit?

Ano, rád.

Paní Beňačková, a kdybyste si měla vybrat vy?

S paní Urbanovou je to velmi jednoduché, už jsme spolu i zpívaly Jenůfu, ale vybrala bych také Rusalku nebo nějakou italskou. Ale Jenůfu každopádně

A s Karlíčkem mým milovaným – my jsme kamarádi už strašně dlouhé roky – mám takové přání, a možná to ještě uděláme, že spolu natočíme nějaké lidové písně.

Milé dámy, zajisté jste nepřehlédly příslib pana Karla Gotta k interview pro náš magazín. Využijte této možnosti a posílejte nám svoje otázky, na co byste se rády této hudební hvězdy zeptaly.

A ještě něco: Už máte doma nové CD Best of Eva Urbanová? Přeji vám ten nejkrásnější poslech!

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz