Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Letní shakespearovské slavnosti: Nové hry, scéna i herecké hvězdy

Letní shakespearovské slavnosti: Nové hry, scéna i herecké hvězdy

Redakce Babinet

Oblíbený divadelní festival, naplánovaný letos na 21. června do 14. září, přinese i toto léto řadu novinek. Těšit se lze na premiéry Shakespearových her i na chytlavé herecké obsazení. Kromě nově nastudované Bouře s Janem Třískou v roli Kalibana a triem výtečných slovenských herců v úloze Prospera - alternují Martin Huba, Emil Horváth a Dušan Hamrách - se v Praze poprvé objeví i česko-slovenské představení Jak se vám líbí s Mariánem Labudou, Martinem Dejdarem, Ladislavem Hamplem a sestrami Norisovými. Program slavností zopakuje i rozvernou komedii Večer tříkrálový s Miroslavem Táborským a Lindou Rybovou a drama Kupec Benátský s Bolkem Polívkou. Na programu zůstává i diváky velmi žádaný Othello s Michalem Dlouhým, Lucií Vondráčkovou a Oldřichem Navrátilem.

Festival se už tradičně odehrává v areálu Nejvyššího purkrabství Pražského hradu, na Špilberku v Brně a na Bratislavském hradě. Tento rok se však pražská část festivalu rozšiřuje o další scénu – poprvé se bude hrát na nádvoří Lichtenštejnského paláce na Malostranském náměstí 13, v sídle Hudební fakulty AMU.

Chybět nebude ani ojedinělý výstavní projekt generálního partnera festivalu, skupiny PPF. Čtvrtý ročník výstavy Maximální fotografie (25.6.-14.9.) bude opět instalován v malebném prostoru Pražského hradu. V letošním roce výstava představí fotografie Ivana Pinkavy s názvem Salome.

Vstupenky na všechna představení se začnou prodávat od poloviny května exkluzivně přes síť Ticketpro. Hromadné předplatné na tři různá představení z letošního nabitého programu lze využít už teď – nově zavedená nabídka, výhodná zejména pro věrné diváky festivalu, platí do 14. května. Více o programu, hrách, vstupenkách i výstavě Maximální fotografie najdete na www.shakespeare.cz.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz