Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  CD: Nové album skupiny Lakeside X

CD: Nové album skupiny Lakeside X

Redakce Babinet

interpret lakeside x

titul - exit:nowhere

datum vydání - třetí dubnový týden

formát - cd

label - x production

cat.no. - xp029

ean kód - 8594056290291

distribuce - vltava / vltava.cz,

panther / panther-distribuce.cz

dunaj / dunaj.sk

blackpoint / blackpoint.cz

tónis

doporuč.cena - 299,- czk

něco málo o novém albu

Od vydání úspěšného debutu „Sunrise“ uběhly dva roky. Nyní se originální indie-elektronická formace Lakeside X vrací na scénu s dalším, mimořádně vydařeným albem s názvem “EXIT:NOWhere”, na kterém se kapela posouvá o velký krok dále. Lakeside X mají za sebou dva roky pilného koncertování, sestava se od poslední desky rozrostla o kytaristu a bubeníka a na nové desce je to slyšet. Elektronicko-kytarový zvuk na nových nahrávkách ještě více potemněl a zdrsněl, nové album je rychlejší a syrovější, ubylo romantiky a přibylo ironie a smyslnosti.

V současné době je v éteru první singl z avizovaného alba, „Sway“, jehož remix si vzali na starost hvězdy české EBM scény Depressive Disorder.

Apropó právě Sway (Radio Edit) byla v úterý 27/3 nasazena do hitparády radia WAVE. Na tomtéž radiu pak bude k zastižení sama kapela. A to živě na Velikonoční pondělí 9/4 od 15-ti hodin.

Bezpochyby jde o kapelu s osobitým a originálním zvukem, kterou tvoří Janne Marvannen/zpěv, Robbie Broj/klavesy, I.G. Dvorsky/bici a Vito Hayek/kytara. Jejich první hudební pokusy se pohybují někde v 90. letech. Naplno se však rozjeli na přelomu let 2003/2004.V prosinci 2004 vyšlo u Xproduction instrumentálně zajímavé, zasněné album Sunrise a vysloužilo si velmi příznivé ohlasy od hudebních publicistů. Elektronicko-kytarové aranže, zajímavé texty a atmosféra podtržená naléhavým zpěvem charismatického frontmana Janneho – to vše je album „Sunrise“. Díky internetu si kapela získala příznivce i v zahraničí a deska Sunrise se dokonce dva týdny pohybovala mezi nejprodávanějšími alby na britském nezávislém serveru MusicNonStop.

křest alba:

Proběhne v Paláci Akropolis v úterý 8/5 od 19,30 hodin. Jako host vystoupí Depressive Disorder, kteří – jak jsme již zmínili - remixovali pilotni singl SWAY. Album pokřti Moimir Papalescu. Na křtu bude CD k prodeji za exkluzivní cenu.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz