Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Úskalí práce z domova v ČR – ojedinělý výzkum

Úskalí práce z domova v ČR – ojedinělý výzkum

Redakce Babinet

Je práce z domova tím pravým řešením pro ženy, které usilují o skloubení zaměstnání s péčí o rodinu? Jak se od sebe liší pracovní a sociální podmínky takto zaměstnaných žen? Je jejich motivace stejná? Proč některé ženy pracují z domova nelegálně? A jaké mají výdělky?

Na tato a další témata se zaměřil v ČR zatím ojedinělý výzkum, který provedla Evropská kontaktní skupina, o.s. Výsledky jsou shrnuty v publikaci s názvem Práce žen z domova v ČR s podtitulem Nejistá a nevýhodná práce ukrytá za dveřmi domácností, nebo flexibilita pro skloubení rodinného a profesního života?

Jde o vůbec první zpracovaný náhled na fenomén práce z domova v rámci České republiky, který přináší mnohé překvapivé informace o současných problémech žen na pracovním trhu.

Publikace vyšla v lednu 2007.

Ke stažení je k dispozici na www.eks.ecn.cz v sekci Publikace a nebo si ji můžete ZDARMA objednat na emailové adrese: office@ecgnet.cz.

Evropská kontaktní skupina je nezisková organizace, která se zabývá problematikou rovnosti mužů a žen. Mezi prioritní témata patří ženská nezaměstnanost a diskriminace na trhu práce, pracovní podmínky žen v zaměstnání, neformální práce a práce z domova a také fenomén migrace z genderového hlediska. Více informací najdete na www.eks.ecn.cz.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip