Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  CD: Zlatá kolekce Supraphonu za speciální ceny!

CD: Zlatá kolekce Supraphonu za speciální ceny!

Redakce Babinet

Supraphon pro vás připravil speciální nabídku 20 nejúspěšnějších archivních a novinkových alb loňského roku, která si nyní můžete koupit za speciální cenu!

Nabídka platí pouze od 1. 3. 2007 do 31. 3. 2007

Stáhněte si kupón ZDE

(formát PDF, kupón má 2 stránky)

Nosiče za akční cenu koupíte při odevzdání kupónu v síti prodejen Bontonland.

Tento kupón můžete použít Vy, nebo zaslat e-mailem svým přátelům.

Vytisknout si jej můžete na jakékoliv tiskárně (i černobíle).

V akční nabídce najdete alba nyní pouze za 199 Kč:

Rottrová, M. Všechno nejlepší...

Je to neuvěřitelné, ale stálice české populární hudby Marie Rottrová, dosud neměla reprezentativní výběr svých největších hitů. Ačkoliv se v minulosti na trhu objevilo několik výběrů, šlo pouze o žánrově zaměřená alba. Exkluzivní výběr "Všechno nejlepší - Marie Rottrová" je ojedinělý nejen tím, že jej interpretka sama sestavila podle oblíbenosti jednotlivých písní, ale také podle přání svých příznivců. "Best of" je doplněn novou písní, která bude nasazena do českých a slovenských rádií. Album bude kompletně remasterováno ve špičkovém studiu v Mnichově.

Hegerová, H. Můj dík Hana Hegerová zpívá písně Pavla Kopty

Hana Hegerová zpívá texty Pavla Kopty Skvostný repertoár v nezaměnitelném pěveckém provedení si žádá také dokonalé texty. Od Pavla Kopty se jich Haně Hegerové dostalo opravdu v míře vrchovaté. V týdnech připomínání si jeho bohužel nedožitých pětasedmdesátin tak nabízíme speciální výběr písní, jejichž nesmrtelnost je již jasně prokázaná. Nejen Láska prokletá, nejen francouzské předlohy, ale také Semafor či skvostné Recitály, prostě komplexní šestnáctipísňový pohled na kvalitou velmi šťastné chvíle setkání dvou opravdových umělců nad tématy ne vždy veselými. Jenže právě takový je život - a dam, které o něm dokáží tak sugestivně vyprávět jako Hana Hegerová není ani ze světového hlediska mnoho!

Kale

Rokycanský romský pop se světovým ohlasem, v inovovaném personálním balení roku 2006 a s nepochybnou novou energií i atraktivitou! S Věrou Bílou sice možná ztratili logický pódiový středobod, ale trvale zůstává tento skvěle zpívající a hrající kvintet definicí celého žánru u nás i zajímavým exportním artiklem. Nečekejte divoké etnické funky a breakbeaty, tohle je promyšleně harmonické pohlazení dospělých posluchačů pro duši i uši. Tradičně v produkci Jiřího Smetany natočili pánové Lúčka, Kroka, Dužda, "Bišu" Miko a "Pupa" Miko celkem 16 vlastních a převzatých skladeb i lidovek s melancholií romských genů, ale tentokrát především s flamenkovou kytarovou jízdou atraktivity slavných francouzských či španělských kolegů. Naprostou specialitou jsou pak závěrečné dva songy: Slunečný hrob je naším bigbítovým pokladem a beatlesovské Because klenotem z repertoáru naprostých legend. Akustickým kytarovým sólem Radima Hladíka ozdobená rocková klasika a vokálně skvostná náladovka z Abbey Road jsou však zároveň také velmi organickou součástí celého alba. Kale jsou zpět! Kapela vkusně, zkušeně a lahodně propojuje to nezaměnitelně romské, s láskou naposlouchané i středomořsky prosluněné do zcela originální podoby, zajímavé na první i padesátý poslech.

Kryl, K. Šuplíky Mé nejmilejší písně

Karel Kryl na doposud nejkompletnější "Best of" kompilaci - a navíc ve výběru, který respektuje jeho vlastní představu o tom nejlepším! Do pomyslného "šuplíku" v jeho písničkovém stole si totiž odkládal své nejoblíbenější a na koncertech nejhranější songy. Hned 22 z nich najdete na tomto CD, pečlivě, pietně i velmi atraktivně sestaveném paní Marlen Kryl podle zpěvákových zápisků a na kytaře nalepených papírků. Z celkem šesti studiových alb a jednoho EP bylo vybráno to, co nutno považovat za naprostou klasiku české moderní hudby a trvalou inspiraci pro následovníky různé stylové podoby i kvality. V originálním podání pro jeden hlas, básnické texty a geniálně prostou kytaru je to stále onen nenapodobitelný zážitek, kus krušné historie našeho státu a několika generací posluchačů. V Krylovou malůvkou ozdobeném bookletu najdete také jeho nezaměnitelně vlastní životopis z roku 1992 i dvě básně, tvořící nejčastější pódiový doprovod jeho vystoupení. Tím nejpodstatnějším jsou ale samotné písně, od minutových popěvků po více než šestiminutové výpovědi. Kryl původní, jedinečný, stokrát slyšený a tisíckrát znovu poslouchaný. Kryl básník, romantik, fanfarón, pěvec lásky i nelítostný ironik. Kryl na nejosobnější a nejcelistvější kompilaci jeho nejskvostnějších písní, jaká kdy vyšla!

Špinarová, V. To nejlepší

Věra Špinarová začala zpívat v 16 letech se skupinou Flemingo. Později přestoupila do skupiny Majestic, kde se vystřídala s Marií Rottrovou. S Majesticem nahrála svůj první singel s názvem "Music Box", který vydala u Pantonu. Netušila, že tento singl bude několik měsíců na 1. místě v žebříčku hitů.

K jejím největším hitům také patří zpívaná verze písně z filmu Tenkrát na západě s českým názvem "Jednoho dne se vrátíš."

Věra Špinarová zpívala také s orchestrem Ivo Pavlíka, kapelami Special, Nota Bene, Pirillo, Petarda.

Nikdy se neučila zpívat, ale díky svému charakteristickému hlasu a temperamentu patří ke stálicím naší rockové i populární hudby a pravidelně se umísťuje na žebříčku nejoblíbenějších zpěvaček a nejprodávanějších alb. Supraphon vydal na konci roku 2004 album Věra Špinarová - To nejlepší, které se ihned zařadilo k těm nejprodávanějším CD u nás.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip