Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Knížka: Výtvarné hrátky pro nejmenší

Knížka: Výtvarné hrátky pro nejmenší

Petra Nachtmanová

VÝTVARNÉ HRÁTKY PRO NEJMENŠÍ aneb Tvoříme po celý rok

V této knize najdete hry pro děti od jednoho roku. Ano, zvládnou to i takové malé dětičky, protože kniha obsahuje vesměs řadu jednoduchých návodů, jak zabavit naše ratolesti pomocí lehce dostupných materiálů po celý rok.

Autorka knihy, Mgr. Petra Vondrová, bere tvoření „po celý rok“ doslovně a maminka v knize vypráví malé Petrušce o jaru či zimě a na každé roční období má pro ni připraveno dostatek úkolů, při kterých využívá písek, kameny, větve, papírové ruličky, krabičky, kousky látek. Hraje si s ní se zeleninou, ovocem, šiškami, ale i třeba s kolíčky na prádlo.

Dále je v knize rozděleno, co udělá Petruška a co maminka.

V knize najdeme velikonoční a vánoční návody, hraní s přírodními materiály, tvoření s odpadovým materiálem, malování venku v přírodě, modelování, vyrábění věcí z papíru a textilu. Každá kapitola je navíc doplněna básničkou či textem pro inspiraci. Texty jsou bohužel převzaté od jiných autorů, z již vydaných knížek, a to je jistě škoda, že se autorka nepokusila vytvořit nějaké nové básně, které by knihu doplnily.

Pokud vás tedy zajímá, jak vyrobit svícínek nebo jablkového skřítka, neváhejte knihu prozkoumat podrobněji a zavolat své zvídavé potomky na pomoc.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip