Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Delikatesa mezi čaji: Přírodní ,,skvost,, plný zdraví!

Delikatesa mezi čaji: Přírodní ,,skvost,, plný zdraví!

Redakce Babinet

Bílý čaj představuje ten nejjemnější a nejznamenitější druh čaje. Dříve jej směli popíjet jen čínští císaři, tak byl vzácný a výjimečný. Dnes jeho přednosti postupně objevuje i západní svět a bílý čaj pomalu dohání v oblibě čaje zelené. Příčinou je jednak jeho jemná, lahodná chuť a současně blahodárné účinky, které má na náš organismus.

Bílý čaj prospívá zdraví

Bílý čaj nemá jen jemnou a vyhledávanou chuť, ale je také nesmírně prospěšný lidskému zdraví, protože obsahuje účinné antioxidanty.

Východní medicína používá čaj jako lék už po staletí. Bílý čaj byl považován za zvláště účinný prostředek ke snižování horkosti, zmírnění vlivu vlhkosti a povzbuzení trávicí soustavy. Dnes objevuje starobylou čínskou moudrost i západní svět a vědci moderními metodami přicházejí na to, že čaj má na naše zdraví skutečně blahodárný vliv.

Za příznivými účinky bílého čaje na lidské zdraví stojí jeho vysoký obsah přírodních antioxidantů. Antioxidanty jsou přírodní látky, které zabraňují předčasnému stárnutí a udržují náš organismus v dobré kondici, protože mají schopnost bojovat s volnými radikály. Naše tělo si je dokáže ve velké míře vytvářet samo, ale důležité je také jejich získávání z přírodních zdrojů. Antioxidanty pomáhají v boji proti stresu, bakteriím a virům, snižují hladinu cholesterolu a vysoký krevní tlak, prospívají srdci, kostem i zažívání. Podle odborníků jsou antioxidanty významným pomocníkem v prevenci i léčbě srdečně-cévních onemocnění a některých druhů rakoviny. A současně se shodují na tom, že účinnost přírodních antioxidantů, přítomných v čaji nebo ovoci, je mnohem vyšší než v potravinových doplňcích. Bílý čaj má současně nejnižší obsah kofeinu, který může do jisté míry náš organismus zatěžovat.

NOVINKA Pickwick – jedinečný bílý čaj ve 3 příchutích

Značka Pickwick představuje jedinečnou novinku na českém trhu – bílý čaj Pickwick White Tea. Bílé čaje jsou mimořádné tím, že se vyrábějí z prvních, ještě nerozvinutých čajových lístků. Pupeny se trhají ručně a opatrně se suší, aby zůstala zachována jejich jemná struktura a výjimečná delikátní chuť. Výsledkem takového zpracování je lahodný bílý čaj Pickwick, který vyniká lehkou chutí, světlou barvou, jemnou vůní a bohatým obsahem přirozených antioxidantů.

Bílý čaj se sklízí pouze několik dní v roce a díky tomu je velmi vzácný. Čajové lístky jsou i po usušení pokryté hebkým, stříbřitě-bílým chmýřím, které dalo bílému čaji své jméno. V Číně byl dlouhá staletí považován za nápoj císařů. Také dnes jej znalci pro jeho výjimečnou chuť a vysokou kvalitu oceňují jako skutečnou delikatesu mezi čaji.

Bílý čaj Pickwick je nejen velice lahodný, ale navíc má i blahodárné účinky na naše zdraví. Pickwick White Tea totiž obsahuje velké množství přírodních antioxidantů. Antioxidanty jsou látky, které chrání buňky našeho těla proti volným radikálům a tím bojují proti řadě nemocí – například srdečně-cévním chorobám či některým druhům rakoviny.

Díky svému složení, výjimečným vlastnostem a jemné, delikátní chuti představuje bílý čaj Pickwick tu nejlepší variantu pro všechny, kteří se zajímají o zdravý životní styl.

Pickwick White Tea je k dostání ve třech příchutích:

Puritea – poznejte čistou, jemnou chuť bílého čaje

Soft Fruitea – vychutnejte si lehký bílý čaj s jemnou

ovocnou chutí hrušky a hroznového vína

Blossom Beautea – dopřejte si delikátní bílý čaj

s přirozeně aromatickým jasmínem a květy pomeranče

Pickwick White Tea zakoupíte v supermarketech Globus, Hypernova a Interspar za doporučenou maloobchodní cenu 36,90 Kč.

Odpovězte správně na naší soutěžní otázku a 10 z vás vyhraje dárek v hodnotě 430,- Kč, který obsahuje 3x bílý čaj a 1x dřevenou čajovou kazetu Pickwick.

Soutěžní otázka:

V kolika příchutích je k dostání Pickwick White Tea?

PRAVIDLA SOUTĚŽE:

1. Soutěž začíná 22.2.2007 a trvá do 10.3.2007. Do tohoto dne bude možné odpovědět na soutěžní otázku, která je umístěna na soutěžní stránce zde.Vaší odpověď posílejte na info@babinet.cz.

2. Do závěrečného slosování soutěže budou zařazeni jen ti soutěžící, kteří správně zodpoví. soutěžní otázku.

3. Již jednou odeslanou odpověď nelze zpětně opravit.

4. Soutěžit mohou pouze čtenáři serveru Babinet.cz starší 18 let. Soutěže se nesmí zúčastnit členové a spolupracovníci redakce Babinet.cz a jejich rodinní příslušníci.

5.Ceny pro výherce: 10 x dárek v hodnotě 430,- Kč.

6. Výherce bude kontaktován serverem Babinet.cz na základě poskytnutých kontaktních údajů ve své odpovědi a domluven způsob předání výhry.

7. V případě, že kontaktní údaje uvedené v registraci nebudou pravdivé, bude vybrán jiný výherce.

správná odpověď: 3 příchutě

Gratulujeme výhercům: Miluše Kulhánková-Jezernice, Jana Vlasáková -Pohránov, Květoslava Smolková-Troubky, Ambra Dvořáková-Šlotava, Aneta Dittrichová-Štěpánovice, Martina Rokosová-Bystřice pod Hostýnem, Sládková Eva-Vlašim, Bohuslava Zejfartová-Šumperk, Štěpánka Šímová-Vlastějov, Hostková Běla -Cheb

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz