Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Skvělý pomocník pro rozvoj jemné motoriky a fantazii předškoláků? Stavebnice ECO Roto od Českého výrobce EFKO

Skvělý pomocník pro rozvoj jemné motoriky a fantazii předškoláků? Stavebnice ECO Roto od Českého výrobce EFKO

4.4.2024 - redakce Babinet.cz

Český výrobce her a hraček z Nového Veselí, společnost EFKO-karton, s. r. o., v těchto dnech uvádí na trh novou eco-friendly řadu stavebnic nesoucí název ECO Roto. Jde o inovativní hračky kladoucí důraz na udržitelnost a ekologii. Stavebnice ECO Roto jsou vyrobené z pečlivě vybraných materiálů, šetrných k přírodě. Za jejich originálním grafickým pojetím stojí designérka Lucia Čmilanská. Ta na výrobcích úzce spolupracovala s vývojovým oddělením firmy EFKO. Řada zahrnuje čtyři tematické stavebnice, které jsou určeny dětem od 4 let. Jde o skvělé pomocníky pro rozvoj jemné motoriky a fantazie předškoláků.

„Každý prvek z naší nové stavebnice pochází z recyklovaných materiálů, ať se již jedná o silnou lepenku, která má zdroj ve sběrovém papíru nebo o šrouby a matičky, které se vyrábí z již použitého vyčištěného a recyklovaného plastu. Konstrukce stavebnice je vytvořena tak, aby bylo použito co nejmenší množství spojovacího materiálu – šroubů a matiček. Lepenkové díly jsou navržené s ohledem na co nejmenší podíl odpadu při výrobě. Ten se ale i tak dále vrací do výroby nového materiálu. Šrouby a matice se speciálním stoupáním jsou zároveň důležitým konstrukčním prvkem, který zdokonaluje jemnou motoriku dětí. Rovněž balení je eco-friendly. Všechny papírové/kartonové části výrobku včetně balení jsou vyrobeny v režimu přísné certifikace FSC. To znamená, že produkty vznikly v souladu se zásadami udržitelného lesního hospodaření. Stavebnice kompletně vyrábíme na Vysočině. Neputují tak k zákazníkům přes půl světa. Zaprvé tím snižujeme uhlíkovou stopu a zadruhé dáváme práci lidem v regionu. Podporujeme myšlenku cirkulární ekonomiky,“ uvádí Miroslav Kotík, majitel firmy EFKO.

foto / EFKO

„V roce 2019 mě coby designérku oslovila firma Efko, zda bych se nechtěla podílet na tvorbě nové ekologické stavebnice pro předškoláky. Toto téma mě hodně zaujalo. Následně jsem spolu s vývojovým oddělením tohoto českého výrobce strávila nespočet hodin skicováním, výrobou modelů a testováním s dětmi a rodiči. Původně mělo jít o stavebnici s modely zvířátek, ale nakonec jsme kvůli větší variabilitě přidali postavičkám i herní prostředí – domečky, ploty, stromy. Hračka je jednoduchá a přímočará. Děti tak mají více prostoru pro kreativitu a nejsou zahlceny zbytečnými detaily nebo přehnanou barevností. Stavebnice cílí na zlepšení jemné motoriky a technické dovednosti dětí. Čeká je nejen zábavné šroubování, ale například i sestavení hradní brány nebo 3D domečku pomocí rohových spojek ve tvaru písmene U. Jednotlivé tvary kartonových částí byly navrženy tak, aby se každé téma vešlo na jeden tiskový arch a výrobek měl co nejméně odpadu. Mám nesmírnou radost, že se stavebnice začíná objevovat v dětských pokojíčcích a plní tak svoji misi - přinášet radost a kreativitu malým dětem,“ sdělila designérka Lucia Čmilanská.

„Jako lektorka se v praxi stále více setkávám s tím, že děti mají velké problémy i s jednoduchými motorickými činnostmi, jako oblékání, zavazování tkaniček, skládání puzzle, proto takové stavebnice velmi vítám. Oceňuji kvalitu použitého materiálu, variabilitu stavebnice i drobné doplňky, které stavebnice nabízí. Firma Efko beze sporu patří se svými zkušenostmi a inovativními nápady k TOP výrobcům na českém trhu. Doporučuji její výrobky do každé školy, třídy, družiny, a snad i každé rodiny,“ hodnotí novou stavebnici Ing. Jitka Zelená, 20 let aktivní pedagog, se zkušeností s lektorováním od MŠ až po U3V.

Stavebnici ECO Roto lze zakoupit již nyní přímo na e-shopu výrobce a ve vybraných hračkárnách. K dispozici jsou čtyř tematicky zaměřené stavebnice – Bláznivá ZOO, Veselá farma, Kouzelný mlýn a Tajemný hrad. Děti si za pomoci šroubků/matiček mohou z kartonových dílů sestavit zvířátka, pohádkové postavičky a prostředí související s daným tématem. To lze pak různě měnit dle fantazie, hrát se sestavenými figurkami divadlo a podobně. Ve spolupráci s rodiči pak děti mohou pojmenovávat jednotlivá zvířátka a prvky jako střecha, strom nebo mrkev a určovat barvy, které jednotlivé díly znázorňují. Doporučená jednotná cena je 359 Kč.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz