Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Pravidelné sekání trávy se odmění bujnějším porostem. S novými sekačkami FIELDMANN je i časté sekání radostí

Pravidelné sekání trávy se odmění bujnějším porostem. S novými sekačkami FIELDMANN je i časté sekání radostí

24.3.2024 - redakce Babinet.cz

Základem péče o zahradu je dobrá sekačka. Během roku přijde období, kdy ji budete muset použít každý týden, aby trávník vypadal upraveně. S dobrou sekačkou bude i častá práce radostí, špatná z ní udělá každotýdenní trápení. FIELDMANN představuje nové modely, se kterými vás bude sekání těšit. Vybrané sekačky zakoupíte exkluzivně v síti prodejen Planeo elektro a na Fieldmann.cz.

foto / Fieldmann

Pravidelné sekání činí trávník na pohled udržovaný a upravený. Kromě zlepšení vzhledu podporuje pravidelné sekání hustotu trávníku a pomáhá eliminovat nežádoucí plevel.

Aby byl trávník bujnější, řiďte se, pokud jde o sekání, osvědčenou radou: Málo a často. Sekání trávy totiž stimuluje rychlost jejího růstu,“ radí Ivo Žirovnický, zástupce značky FIELDMANN.

Naopak nedostatečná frekvence sekání a velmi krátký střih způsobí, že trávník bude náchylnější k poškození suchem, plevelem i mechy. Velmi krátce sekané trávníky navíc vyžadují častější údržbu a hnojení. „Extrémně nízkým sečením můžete vytvořit na trávníku holá místa tam, kde jsou na povrchu kořeny stromů či jiné nerovnosti,“ dodává Ivo Žirovnický.

Planeo elektro nabízí exkluzivní modely

Ať už jde o nákup první sekačky, nebo je v plánu výměna, vybírat lze z nových sekaček FIELDMANN, z nichž některé jsou k zakoupení výhradně v prodejnách Planeo elektro. Tyto elektrické, benzínové i akumulátorové stroje lze objednat také na www.fieldmann.cz. Jsou zde označené ikonou „Exkluzivní model“. 

EXKLUZIVNÍ AKUMLÁTOROVÉ SEKAČKY

Pokud jde o komfort uživatele, kvalitní akumulátorová sekačka předčí každou benzínovou variantu. Nepotřebuje žádné palivo, nevypouští žádné výfukové plyny, je tichá a vyžaduje minimální údržbu.

Nová sekačka FIELDMANN FZR 70385-0 vyniká krátkou dobou nabíjení, a naopak dlouhou dobou chodu. K tomu se přidávají další praktické vlastnosti, jako je větší záběr, 38 cm, bezuhlíkový motor pro delší životnost, nebo pohodlné centrální nastavení výšky sečení do pěti pozic. Sekačku lze doporučit optimálně na sekání trávníků do 500 m2. Model FZR 70385-0 je součástí programu AKU FAST POWER 20V, řady akumulátorové zahradní techniky FIELDMANN na jeden kompatibilní typ baterie. Tu může sdílet až 33 strojů z řady. Doporučená cena je 3.999 Kč. Nabíječka a baterie nejsou součástí balení. Více na Akumulátorová sekačka | FZR 70385-0 | Fieldmann. V prodeji v Planeo elektro a na www.fieldmann.cz. 

EXKLUZIVNÍ ELEKTRICKÉ SEKAČKY

Pokud se smíříte s tím, že dosah elektrické sekačky omezuje délka přívodního kabelu a při sekání budete muset použít prodlužovačku, nebo dokonce přepínat kabel mezi více zásuvkami, pak oceníte výhody elektrické sekačky, hlavně cenu. Je totiž nejdostupnější ze všech variant pohonu, tedy levnější než její akumulátorová sestra i benzínová sestřenice.

Nová rotační elektrická sekačka FIELDMANN FZR 2041-E s příkonem 1800 W a záběrem sečení 38 cm se díky tichému provozu hodí na střední zahrady (až do 900 m2) v hustší zástavbě. Se strojem se díky nízké hmotnosti, jen 10 kg, snadno manipuluje. Požadovanou výšku sečení lze centrálně nastavit do jedné z šesti poloh (25-75 mm). Sběrný koš má objem 45 l. Komfortní výškově nastavitelné madlo můžete i sklopit a usnadnit tak skladování i převoz. Doporučená prodejní cena novinky je 3.299 Kč. Více na Elektrická sekačka | FZR 2041-E | Fieldmann. V prodeji v Planeo elektro a na www.fieldmann.cz. 

EXKLUZIVNÍ BENZÍNOVÉ SEKAČKY

Dokud má benzínová sekačka dostatek paliva, je nezastavitelným pracantem. V zahradách, kde se větší plochy střídají s členitějšími, se hodí lehká hbitá benzínová sekačka, se kterou se snadno manipuluje.

Nový model FIELDMANN FZR 4612-144B je osazen značkovým čtyřtaktním motorem RATO RV145-S, 144 cm3, 2.2 kW. Menší motor pomáhá zachovat lehkost stroje, což usnadňuje manipulaci. Díky pojezdu nemusíte stroj tlačit, jede sám. Odolné ocelové šasi nabízí záběr sečení 42 cm. Výšku sečení 25-75 mm centrálně nastavíte jednou páčkou (6 pozic).

Sekačka je vybavena systémem 4 v 1, který umožní kromě sběru trávy či mulčování ještě trávu vyřádkovat za sekačkou, nebo ji odhodit do boku. Sběrný koš o objemu 60 l se plní delší dobu, a tak není třeba jej co chvíli vysypávat. Polohovatelné madlo je opatřeno měkčeným potahem. Optimální plocha trávníku pro tento model činí 1000 m2. Doporučená prodejní cena sekačky je 6.999 Kč. Více na Benzínová sekačka s pojezdem | FZR 4612-144B | Fieldmann. V prodeji v Planeo elektro a na www.fieldmann.cz.

O značce FIELDMANN

Česká, kvalitní, spolehlivá a dnes již dobře zavedená a zákazníky vyhledávaná – to je značka FIELDMANN, která vznikla v roce 2010. I když název zní cizojazyčně, kořeny značky FIELDMANN jsou ryze české. Produkty napříč celou nabídkou spojuje snaha o porozumění zákazníkovi a tím pádem důraz na funkčnost, kvalitu, bezpečnost, ergonomii a snadné použití či ovládání, využití současných technologií, ale také hezký design. Jednou ze zásad značky, které se její tvůrci i vývojáři od počátku drží, je cenová dostupnost výrobků. Svým zákazníkům pak Fieldmann přirozeně nabízí i kvalitní, dobře dostupný zákaznický servis.

Svou nabídkou pokryje značka FIELDMANN většinu potřeb spojených s péčí o zahradu a okolí domu, ale také o byt, dílnu či garáž. Na výběr jsou jak základní modely jednotlivých typů výrobků, tak prémiové produkty, v obou případech vždy se skvělým poměrem ceny a výkonu. Výkonná benzinová sekačka, plotostřih, AKU šroubovák, teleskopický žebřík, svářečka nebo šavlová pila? To všechno u značky FIELDMANN najdete. Bohatá nabídka zahrnuje také například techniku pro čerpání vody, dřevěný i kovový zahradní nábytek, grily či autopříslušenství. V posledních letech se značně rozšířila i nabídka AKU přístrojů. Program AKU FAST POWER 20V dnes zahrnuje komplexní škálu pomocníků pro dílnu i zahradu.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz