Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Po zimě nás trápí popraskané paty. Jakou dopřát svým chodidlům péči

Po zimě nás trápí popraskané paty. Jakou dopřát svým chodidlům péči

24.3.2024 - redakce Babinet.cz

Že je ještě pořád zima a vaše chodidla mají čas? Léto je tu za pár měsíců a vy na kráse svých nohou můžete začít pracovat už teď. Přece nechcete,  v krásných sandálkách, ukazovat rozpraskané pasty, které vypadají nevzhledně a navíc způsobují problémy při chůzi, protože v botě tlačí a bolí.

Suchá nebo popraskaná kůže nevypadají dobře a zároveň mohou i bolet. Chodidla jsou jednou z nejvíc namáhaných částí těla, a proto si zaslouží péči.

popraskané paty po zimě

Odstranění staré kůže

Prvním krokem k jemné kůži na chodidlech je pravidelně odstraňovat odumřelé nebo ztvrdlé části pokožky. Podle používaného nástroje se toto provádí na sucho nebo na mokro. V případě použití ručních nástrojů, jako je kovový brousek nebo pemza, doporučujeme vždy ošetření provádět na mokro. Pokud se rozhodnete použít elektrický strojek na paty, tak ten je účinnější na suché pokožce. Velmi ztvrdlou pokožku je lepší odstraňovat na mokro. Proč? Její horní vrstva se rozmočí a půjde lépe obrousit. Odstraňování zrohovatělé kůže je potřeba provádět přibližně jednou týdně.

Vyhlazení peelingem

Ať už budete používat na odstranění staré kůže cokoliv, nikdy nebude zcela hladká na dotek. Proto je dobré po obroušení ošetřit chodidla peelingem. Pokud máte doma tělový, tak můžete použít ten. Peelingy určené na chodidla ale mají větší částečky, takže odstraní zbytky neobroušené kůže a pokožku chodidel vyhladí.

Pravidelné promazávání

O namáhanou pokožku rukou se staráme každý den. Přesně takovou péči potřebují i naše nohy. Proto každý večer před spaním nohy namažte. Buď výživným krémem na nohy anebo například bambuckým máslem. Obojí pokožku vyživí a ochrání před vysoušením. Pokud trpíte na časté praskání kůže na patách, doporučujeme vyzkoušet zábaly.

 

napsala Andrea Ivaničová

zdroj: redakce, holime.cz


Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

svatavak
26.3.2024 14:55

Mně nejvíce vyhovují exfoliační ponožky od Victoria beauty se šnečím extraktem, krásně vše oloupou, na pedikúře jsem už nebyla tři roky, používám je 2x ročně.

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz