Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Tajemství zlatavé pleti i bez sluníčka: Vyzkoušejte samoopalovací krémy a pěny

Tajemství zlatavé pleti i bez sluníčka: Vyzkoušejte samoopalovací krémy a pěny

21.3.2024 - redakce Babinet.cz

Opálená pokožka se zlatavým nádechem vypadá prostě skvěle, jak jí ale docílit, když letní sluníčko zmizí? Nabízí se jednoduché řešení díky samoopalovacím krémům a pěnám. Můžete mít krásnou opálenou barvu, a to i bez slunění se.

foto / AdobeStock

Správná příprava

Základem je samozřejmě vybrat vhodný produkt, nabízí se rozmanité kvalitní samoopalovací krémy a další produkty. Výběr je individuální, nicméně správná příprava pokožky je důležitá v každém případě. Prvním krokem by proto mělo být oholení pokožky a exfoliace pro perfektní výsledek. Tyto činnosti provádějte alespoň 24 hodin před nanášením samoopalovacího krému – těsně po oholení je totiž pokožka citlivá.

Efektivní aplikace

Je důležité nebát se nanášení a použít dostatečné množství produktu. Pokud vás neláká krém, můžete vyzkoušet samoopalovací pěny. Produkt nanášejte vždy postupně na jednu část těla, volte menší oblasti. Snáze tak dosáhnete ideálního výsledku. Je lepší použít více samoopalováku než mé – když ho dáte nedostatek, vznikají nehezké světlé pruhy. Produkt rovnoměrně rozetřete, případný přebytek můžete použít na další část těla. Pozor dávejte v oblasti kloubů, kde se krém snadno usazuje a vzniká tak tmavší odstín.

Stále krásná pokožka

Perfektní opálení bohužel většinou vydrží jen pár dní. Abyste tuto dobu prodloužili, je důležité o pokožku správně pečovat i po aplikaci. Hodí se jednou za tři dny použít lehký peeling a kůži pravidelně hydratovat. Tak zachováte krásné opálení bez skvrn, které vydrží. Je však třeba počítat s tím, že po čase bude třeba aplikaci opakovat. Produkty, které vám pomohou dosáhnout bezchybného opálení, najdete na beautymanifesto.cz.

Pro krásný bronzový odstín pokožky nemusíte ležet na pláži nebo chodit do solárka. Jednoduché řešení nabízí samoopalováky, můžete tak vypadat skvěle po celý rok.

Zdroj obrázku: lado2016 / stock.adobe.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz