Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Jsme v tom spolu: kompletní vyšetření spermií pro klienty Clayo Clinic nově zcela zdarma

Jsme v tom spolu: kompletní vyšetření spermií pro klienty Clayo Clinic nově zcela zdarma

20.3.2024 - redakce Babinet.cz

Neplodnost je skrytým strašákem u starších, ale i mladších párů. O miminko se pokouší muž i žena společně, neschopnost otěhotnět je však stále připisována ve většině případů spíše partnerkám. Za úspěšné početí ale zodpovídají oba partneři rovnocenně. Pražské IVF centrum Clayo Clinic tedy nabízíme kompletní vyšetření spermií v hodnotě 10 000 korun všem našim klientům zcela zdarma.

Jak na zdravé embryo?

Zdravé embryo je výsledkem tří základních faktorů, kvalitního vajíčka, zdravé spermie a správných laboratorních postupů. V procesu IVF je zásadní spolupráce páru s embryologem a vzájemná důvěra.

Clayo Clinic umělé oplodnění

zdroj / Clayo Clinic

Profesionální zhodnocení zdravotního stavu obou partnerů je tedy prvním krokem ke spokojenému rodinnému životu. „Stává se, že některé páry odmítnou další podpůrná vyšetření kvůli zbytečnému zvyšování celkové ceny IVF. Jako rodinná podporující klinika, která má s asistovanou reprodukcí vlastní zkušenost, usilujeme o to, aby se ty nejúčinnější metody staly v oblasti IVF naprostým standardem. Nově tedy poskytujeme našim klientům kompletní vyšetření spermií zcela zdarma,“ komentuje přístup kliniky Clayo Clinic hlavní embryolog Daniel Hlinka.

Co je to fragmentace DNA ve spermiích?

Pro úspěšné oplodnění vajíček je jednou ze základních podmínek nepoškozená genetická informace, která je uložena v hlavičce spermie. Při oplození vajíčka spermií s poškozenou DNA může dojít k zastavení embryonálního vývoje nebo ke vzniku genetických defektů a pozdějšímu potratu. Zlomy v DNA mohou být způsobeny mnoha příčinami od poruch při tvorbě spermií po špatnou stravu, stres a nedostatek spánku. Mezi další příčiny patří také varikokéla nebo zhoršené funkce přídavných pohlavních žláz. Vyšetření fragmentace DNA je tedy důležitou doplňující metodou, kterou by vám měla každá kvalitní reprodukční klinika nabídnout.

„V Clayo Clinic jsme si vědomi rovnocennosti partnerů v procesu asistované reprodukce, a proto jsme se rozhodli nově nabídnout našim klientům balíček v ceně 10 tisíc korun obsahující DNA fragmentační test spolu se spermiogramem a zamražením spermií zcela zdarma,“ konstatuje Daniel Hlinka.

Fragmentace DNA ve spermiích se může vyskytnout i u tzv. normozospermiků, tedy mužů, jejichž ejakulát obsahuje dostatečné množství pohyblivých životaschopných spermií. Zda jste či nejste normozospermik vám prozradí vyšetření spermiogramem, které by v současné chvíli mělo při léčbě neplodnosti naprostým standardem.

„V Clayo Clinic máme navíc svůj jedinečný způsob, jakým spermie z ejakulátu získáváme. Muž je před tímto vyšetřením poučen o zkrácení pohlavní abstinence z běžně doporučovaných 2-3dní na nejlépe 12h. Zkrácení pohlavní abstinence je totiž nejlepší prevencí před DNA fragmentací spermií. Nejde nám o získání velkého množství ejakulátu, ale naopak si zakládáme na jeho kvalitě, která se dlouhodobým pobytem ve varlatech výrazně zhoršuje. Následně takto získaný vzorek ejakulátu na naší klinice velmi šetrně zpracujeme. Nepoužíváme přitom ani klasickou metodu centrifugace, která jak víme, ke zhoršení DNA fragmentace spermií také přispívá. Takto zpracovaný biologický materiál pak testujeme a zjišťujeme z něj opravdové šance na početí nového života,“ konstatuje Daniel Hlinka.

Jak vám může Clayo Clinic pomoci?

„Na naší klinice si zakládáme na holistickém přístupu, prevenci a profesionalitě. Běžně u nás tedy nabízíme nejen profesionální vyšetření těmi nejmodernějšími postupy, ale zkrácenou dobu pohlavní abstinence a šetrné zpracovávání spermií aplikujeme také před punkcí vajíček k oplodnění ICSI metodou. Preventivně tedy předpokládáme, že všichni normospermici mají tuto DNA fragmentaci, čímž zvyšujeme pravděpodobnost početí a předcházíme tak potenciálně špatnému embryonálnímu vývoji,“ uzavírá zakladatel kliniky Clayo Clinic Daniel Hlinka.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz