Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Květinové dekorace na Velikonoce. Jarní květiny na stůl jako dekorace

Květinové dekorace na Velikonoce. Jarní květiny na stůl jako dekorace

16.3.2024 - redakce Babinet.cz

Pokud máte rádi květiny, pak se bez nich určitě na Velikonoce neobejdete. Přinášejí pocit veselí a nových začátků: protože jaro je už na cestě!

Velikonoční atmosféra

Pro úspěšný velikonoční víkend budete potřebovat několik základní prvků: rodinu a přátele spolu, barvení vajíček, zdobené velikonoční větve a samozřejmě jarní květiny, kterými se můžete potěšit. Květiny mají moc navodit skvělou náladu. Kytice barevných květin vám rozzáří celý dům. Spoustu jarní atmosféry vám přinesou i sázené cibuloviny. Jarní květiny můžete položit na stůl jako dekoraci, nebo je rozmístit po bytě.

fotografie: se svolením iBulb

Velikonoční barva

Žlutá je typická barva Velikonoc. Je to barva slunce, které se po temných zimních měsících konečně opět znovu ukáže. Právě proto jsou žluté květy v období Velikonoc velmi oblíbené. Vzpomeňte si třeba na žluté tulipány, narcisy, hyacinty nebo modřence. Velikonoční dekorace jsou samozřejmě k dostání i v jiných barvách. Můžete také například použít jarní květy v pastelových odstínech.

Dárek, který potěší

Pokud vás někdo během velikonočních svátků pozve na návštěvu, svěží jarní květiny jsou ideálním dárkem. Květiny totiž zcela přirozeně přinášejí radost díky svým krásným barvám, různým tvarům a nádherné vůni. Šťastnému obdarovanému dodají pocit rozkvétajícího jara, po kterém všichni toužíme. Veselé Velikonoce!

 

zdroj: ilsysays.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz