Babinet.cz  /  Magazín  /  Aktivní život  /  Jezdíte na kolech? Inspirací k výkonu vám může být nejtěžší závod na světě

Jezdíte na kolech? Inspirací k výkonu vám může být nejtěžší závod na světě

11.3.2024 - redakce Babinet.cz

Cyklistika je bez debat nejpopulárnější letní sport milionů lidí. Někteří jej provozují rekreačně, jiní do něho vkládají více energie a očekávání. Ti se pak zúčastňují nejrůznějších závodů na nejrůznějších úrovní.

Každá z kategorií cyklistiky má svůj Olymp. Pro silniční cyklisty to může být Tour de France, nebo Giro di Italia. Jezdci, kteří dávají přednost volnému terénu, mohou za svůj vrchol považovat legendární jihoafrický etapový závod Cape Epic.

Někteří z českých závodníků se tohoto závodu v minulosti zúčastnili. Nejznámnějším jménem mezi nimi je určitě nejlepší český biker všech dob Jaroslav Kulhavý. Olympijský vítěz, dvojnásobný mistr světa a dvojnásobný mistr Evropy – to je jen špička ledovce řady jeho úspěchů. Mezi ty další patří třeba také olympijské stříbro z Ria nebo tři vítězství na nejtěžším etapovém bikovém závodě, Cape Epic. A právě na něj se devětatřicetiletý biker vrací v barvách týmu Superior Lions.

Kulhavý dokázal Cape Epic třikrát vyhrát, nicméně letos budou jeho cíle zřejmě jiné. Ve dvojici s Filipem Adelem, vyráží poprvé na kolech české značky Superior v barvách nově vzniklého týmu Superior Lions. Pojedou na zbrusu novém celoodpruženém modelu Superior XF 9.9 Team.

Před závodem o svých plánech řekl Kulhavý: „Ambice máme samozřejmě vysoké. Určitě bychom chtěli zabojovat o vítězství v některé z etap a desítka v celkovém pořadí by pro nás byl povedený výsledek“.

Filip Adel ho doplnil: „Je to pro nás velká motivace v rámci tohoto projektu dovézt Českou republiku na ty nejvyšší příčky. Na závod se společně připravujeme už od minulého roku a oba se na něj těšíme”.

Oblékat závodníky bude další česká značka etablovaná v cyklistickém odvětví, značka Kalas. Ta ve spolupráci se Superiorem vytvořila sadu limitovaných dresů právě se Superior Lions tématikou.

“Líbí se nám unikátní spojení dvou českých značek, Kalas a Superior. Proto jsme se do tohoto projektu s radostí zapojili. Se značkou Superior nás pojí podobné obchodní a marketingové ambice. Zaměření na vysoce kvalitní produkt, budovat povědomí obou značek na světovém trh jsou jen dva střípky ze strategie, které nás spojují.  Poskytli jsme teamu plnou výbavu v oblečení” komentuje František Raboň, marketingový ředitel společnosti Kalas.

Kulhavý s Adelem, který je jedním z nejlepších českých maratonců, vyrazili do Afriky 7. 3. 2024. Start závodu je naplánovaný na 17.3. v jihoafrických vinicích Lourensford Wine Estate. Na oba borce čeká v osmi dnech 613 km a téměř 17000 metrů převýšení. Do cíle v druhém nejstarším jihoafrickém městě Stellenbosch dorazí 24. března. Sledovat, jak se bude týmu Superior Lions dařit, bude možné v internetových médiích, na sociálních sítích, ale také v pravidelných reportážích České televize.

Aktualizace 21.3.:

Dnes, v páté etapě, závod pro tým Superior lions na Cape Epic skončil. Etapu sice dojeli na 14. místě, ale Jaroslav Kulhavý měl 10km před cílem v závěrečném sjezdu pád, při kterém si zlomil klíční kost a závod tak pro dvojici Kulhavý-Adel bohužel končí.

 

Zdroj: maXmedia, redakčně upraveno

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz