Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Oslabená imunita je na konci zimy běžná. Dostaňte ji zpět do formy!

Oslabená imunita je na konci zimy běžná. Dostaňte ji zpět do formy!

23.2.2024 - redakce Babinet.cz

Není náhoda, že v únoru přicházejí epidemie viróz. Právě teď má totiž většina lidí téměř vyčerpanou svoji vnitřní zásobárnu vitaminů a minerálů. Chybějící klíčové látky pak mají za následek oslabenou imunitu. Nechcete-li se stát snadnou obětí patogenů, dodejte svému tělo to, co potřebuje!

Oslabená imunita

foto / Shutterstock

Abeceda vitaminů

Z vitaminů jednoznačně hrají prim déčko a céčko. V případě dlouhodobého nedostatku vitaminu D se může zvýšit riziko respiračních virových onemocnění. Kromě podpory obranyschopnosti však déčko prospívá tělu i v dalších ohledech. Vědci o něm sepsali tisíce vědeckých studií. Zjistili například to, že pomáhá zachovat zdravé kosti a zuby či přispívá ke správné činnosti svalů. Céčko pak kromě podpory imunity pomáhá i při únavě a vyčerpání. Navíc jde o silný antioxidant.

Vše v jednom

Jsou různé možnosti, jak můžete do sebe dostat vše potřebné. Zvýšený přísun ovoce a zeleniny je jistě dobrým krokem, ale uvědomte si, že ne všechny klíčové látky lze tímto způsobem získat. Proto k pestřejší stravě určitě zařaďte i kvalitní doplňky stravy. Zvolit můžete třeba přípravek Naturevia ImunoHelp, jenž obsahuje extra silnou dávku vitaminů C a D3, organicky vázaného zinku i přírodní extrakty z echinacey, rakytníku a šípku. Právě extrakty z těchto plodů se v posledních letech staly hitem. Důvodem je to, že obsahují přírodní vitamin C, jenž je pro organismus snadno vstřebatelný a využitelný. Výhodou zmíněného doplňku stravy je, že vám pro podporu imunity a zdraví dýchacích cest postačí jedna kapsle denně.

Nezapomínejte na omegu

Ovšem kromě vitaminů a minerálů doporučují odborníci užívat také omega 3 nenasycené mastné kyseliny. I ty jsou totiž nezbytné pro organismus a mají na něj komplexní vliv. Podporují zdravé srdce, ale i správnou činnost mozku a očí. Prokázán byl také jejich pozitivní účinek na duševní vitalitu, snížení hladiny triglyceridů v krvi či udržení normálního krevního tlaku. Ovšem lidské tělo si je neumí samo vyrobit, proto je nutné sáhnout po doplňcích stravy. Vyberete-li si Naturevia Omega 3 One-a-Day, získáte jeden z nejsilnějších preparátů na trhu. Jedna jeho kapsle plně pokryje potřebnou denní dávku. Obsahuje totiž minimálně 700 mg omega 3, což je 2x více oproti běžným přípravkům s rybím olejem.

Vsaďte na čerstvý vzduch a pohyb

Pravidelné doplňování zásob klíčových vitaminů a minerálů je důležité. Ale aby vaše imunita byla opravdu v kondici, musíte v ní být i vy! Takže kromě pestré stravy a zobání doplňků stravy se začněte také hýbat. Bude-li to na čerstvém vzduchu tím lépe. Najděte si ale čas i na odpočinek a spánek. To je totiž doba, kdy vaše tělo „dobíjí“ baterky a regeneruje se. Pokud tohle dáte, dostane se imunita do formy a bude snáze vzdorovat náporu vnějších malých nepřátel.

 

Zdroj: www.naturevia.cz

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz