Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Květiny pro pozitivitu a vitalitu aneb Jaké barvy je vhodné zvolit do interiéru

Květiny pro pozitivitu a vitalitu aneb Jaké barvy je vhodné zvolit do interiéru

1.2.2024 - redakce Babinet.cz

Květiny jsou nejen krásným doplňkem vašeho domova, ale také vám rozjasní den. Do obývacího pokoje vnesou nádherné barvy, krásu a přírodu. Mnoho květin má také symbolický význam a vyvolává různé emoce v závislosti na odrůdě a barvě.

Řekněte to barvou

Kytice květin vám může přinést pocit štěstí, lásky, uznání nebo dokonce útěchy. Promyšlená kytice složená z různých květin a barev vyjadřuje určitou náladu nebo vzkaz. Například kytice z živých, barevných květin vyzařuje radost a energii, zatímco kytice z jemných pastelových barev –⁠ jako je růžová, fialová a bílá –⁠ působí romantičtěji a uklidňujícím dojmem. Barevná škála je téměř nekonečná a byla by škoda květiny omezovat pouze do dvou kategorií na chladné a teplé barvy.

foto / se svolením iBulb

Teplé barvy

Mezi teplé barvy patří rozhodně červená, korálová,oranžová, cihlová a žlutá. Tedy barvy ohně, který je hlavním zdrojem tepla. Využití teplých barev interiéru vám přinese pocit pohodlí a tepla. Navíc tyto barvy mají skvělý pozitivní účinek na naši mysl, kterou nechávají v klidu. S teplými barvami se cítíme komfortně a díky nim si dokážete navodit pocit tepla domova.

Studené barvy: jsou ideální do pracovny nebo kanceláře

Mezi hlavní nositele chladných barev patří u květin hlavně modrá a zelená. Řezaných květin v chladných barvách je výrazněji méně, než těch v teplých. Proto pokud toužíte po modrých květech musíte opravdu důkladně hledat. Vhodným kompromisem u aranžmá v chladných odstínech je také volba bílých květů doplněných o modré doplňky a dekorace. Navíc bílá barva celkovému aranžmá dodá jemnost a uklidňující účinek. Volba chladných aranžmá pomáhá příjemci vytvořit klidné prostředí, ve kterém se budete vždy cítit uklidněně a v bezpeční.

Vůně květin

Kromě toho, že květiny vypadají krásně, váš domov také příjemně provoní. Vůně květin je nádherným a okouzlujícím aspektem jejich krásy; vyvolává emoce a vzpomínky a přispívá k atmosféře vašeho domova.

Květiny a symbolika

Kytice může mít v závislosti na použitých květinách různý význam. Toto jsou dva nejčastější:

  •     Smíšená kytice často symbolizuje rozmanitost, radost a harmonii.
  •     Kytice tulipánů je často spojována s láskou, štěstím, jarem a obnovou.

Květiny mají zkrátka moc rozzářit váš život a domov svou krásou, barvami, vůní a symbolickým významem. Jsou jednoduchým a účinným způsobem, jak vnést do světa kolem sebe trochu pozitivity a života.

 

zdroj: ilsysays.com, kup-kytici.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz