Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Kam vyrazit letos v zimě? Brusno nabízí luxusní lázně i špičková lyžařská střediska

Kam vyrazit letos v zimě? Brusno nabízí luxusní lázně i špičková lyžařská střediska

24.1.2024 - redakce Babinet.cz

Lázeňské pobyty přinášejí klid a pohodu. Pokud si navíc vyberete správné místo, můžete si kromě relaxace užít i spoustu zábavy, dobrého jídla nebo lyžování a výletů do přírody.

Do lázní už se dávno nejezdí jen na ozdravné pobyty, ale klidně i jen za relaxem. Máte tu navíc jistotu, že wellness procedury zde budou na vysoké úrovni a prováděné opravdovými odborníky, a jejich nabídka bývá v lázních velmi široká. Když navíc vyrazíte do překrásného prostředí Nízkých Tater, kde leží Kúpele Brusno, máte jistotu, že kromě lázní si toho užijete mnohem víc.

 

Nejlepší lyžařská střediska v okolí

V zimě si s sebou rozhodně nezapomeňte vzít lyže a snowboard, protože v okolí těchto lázní máte hned čtyři možnosti, kde si perfektně zajezdíte. Nabízí se například středisko Tále se třemi kilometry sjezdovek a šesti vleky. V pátek a sobotu sem můžete dokonce vyrazit na večerní lyžování.

Když je dostatek sněhu, tak si můžete užít i běžky. Plocha zdejšího golfového hřiště Gray Bear Tale se totiž přemění v pečlivě upravovaný běžecký okruh v délce čtyř kilometrů.

Z Kúpelí Brusno můžete vyrazit i do oblíbeného střediska Jasná - Chopok, které je vyhlášené výbornými podmínkami k ježdění. Bude se tu líbit všem typům lyžařů, od začátečníků po hodně pokročilé, nebojte se sem vzít ani děti a na své si přijdou i milovníci freestyle lyžování.

Do střediska Čachovo / Selce se můžete vydat nejen za lyžováním (mimochodem, rozložení trati je tu velmi příjemné - 30 procent je lehkých a 70 procent středně těžkých), ale i za bruslením. Pokud náležitě mrzne, provozují tu totiž i kluziště.

Kvalitní lyžování pak čeká i ve Ski & Bike Parku Mýto na severních svazích podhůří Nízkých Tater. Začátečníci tu mohou trénovat, a spokojení budou i ti nejnáročnější lyžaři. Tohle středisko má totiž homologizaci pro závody světového poháru.

Za přírodou i historií

V okolí Kúpelí Brusno vás to ale bude bavit, i když zrovna nejste fanoušci lyžování. Moc hezkým zážitkem je například jízda historickým Horehronským Expresem. Krásnou přírodu si užijete v národní rezervaci Dobročský prales, který patří k nejstarším na Slovensku.

Pokud vás zajímá historie, vydejte se na hrad Slovenská Ľupča z 13. století. Úžasným příkladem historické lidové architektury je kostel v Hronseku z roku 1726. A kdyby se vám tu zastesklo po městském ruchu, zajeďte se projít po Banské Bystrici.

V samotných Kúpelích na vás pak čekají kulturní večery, ale můžete si tu i půjčit společenské hry, nebo třeba dobrou knížku v místní knihovně. Zahrát si tu lze i stolní tenis, petanque nebo billiard. Při dobrém počasí jsou k dispozici kola nebo třeba hole na nordic walking, které probíhají pod zkušeným lektorem.

Prvotřídní péče

V hlavní roli tu ale samozřejmě zůstává prvotřídní lázeňská péče. Novinkou je výjimečný bazénový a saunový svět Caracalla Spa ve stylu tradičních římských lázní. Jen místní bazény dostaly velkorysý prostor 3 300 metrů čtverečních. Unikátní Caracalla Spa, které je součástí hotelu Polana v Kúpelích Brusno, se dělí na bazénový a saunový svět.

V bazénovém světě na vás čeká bazén určený pro odpočinek, vybavený masážními tryskami, také zážitkový bazén s chrliči vody, vířivkami a vodním hřibem, nechybí ani pětadvacetimetrový plavecký bazén. Vyrazit sem můžete klidně i s dětmi, které se do sytosti zabaví v dětském bazénu s atrakcemi. Součástí bazénového světa je pak také prostor pro relaxaci a zklidnění během široké nabídky masáží a tělové rituály. V saunovém světě najdete sedm různých tematických saun, lázně hammam, ale také tepidárium se zelenou stěnou, Kneippův chodník, whirlpool, ochlazovací bazén a odpočinkový bazén s obrazem historických lázní. Nabízí tu také nejrůznější druhy léčivých procedur, masáží, ale i kosmetických ošetření. Známá je zde také léčivá voda z místního pramene Ondřej, pochutnáte si na skvělé, ale i zdravé kuchyni. Caracalla Spa jsou přístupné nejen pro hosty hotelu Polana, ale i pro veřejnost.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz