Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Rodinná dovolená v Egyptě: jak za ni ušetřit?

Rodinná dovolená v Egyptě: jak za ni ušetřit?

25.1.2024 - redakce Babinet.cz

Stačí využít first minute sezóny, která přináší spoustu výhod. Jaké to jsou, jak je získat a jak se v tom všem zorientovat? Objevte 3 pravidla, která vám pomohou. 

Jet s rodinou k moři může být náročné. Najít totiž hotely vhodné pro děti, kde je například aquapark, s polohou blízko moře, all inclusive v ceně a ještě s přímým letem… uf. „To bude stát nejméně pět dní hledání!“, říkáte si? Nezoufejte. Stačí vědět, kam se podívat. Třeba na Skrz.cz takových hotelů najdete mnoho a pěkně pohromadě.

Jak ale využít výhody first minute dovolené naplno?

V první řadě – jednejte včas! Platí tu pravidlo: kdo dřív přijde, ten dřív mele. Tedy… letí na dovolenou k moři. Buďte si jistí, že spojení „first minute Egypt“ nehledáte jediní.

Za druhé – nebojte se nového místa. Je možné, že váš oblíbený hotel, kam jezdíte už celou dekádu, nenajdete. Zato si ale budete moct vybrat z toho nejlepšího, co cestovky nabízí. Hotely přímo na pláži na špičkové úrovni, nejžádanější termíny (kdo by odolal červenci u moře?) i soukromé pláže s barem a občerstvením v ceně. A pořád za super ceny.

Za třetí – domluvte si volno dopředu. Pokud to jde, nahlašte si dovolenou klidně už začátkem prosince. First minuty výhody totiž začínají ještě před Novým rokem a vyplatí se mít možnost zájezd ihned rezervovat. A nebojte se – většina first minute nabídek obsahuje bezplatnou změnu termínu nebo destinace. A tak se není čeho bát.

A jaké jsou další výhody first minute dovolené?

1) Vůbec nejlepší jsou nízké zálohy. Často jsou do 1 500 Kč za osobu. Případně to může být třeba 10 % z celkové ceny. Tak či tak – dovolená u moře bude rozhodně dostupnější. Zbytek totiž stačí doplatit i o několik měsíců později. Případně je platba rozložená na další části. 

2) Děti bydlí se slevou (nebo zdarma). Proč za prcky platit víc, když můžete výrazně ušetřit? Navíc budou dostupné i hotely s dětskými kluby. To znamená, že se o vaše nejmenší bude (pokud chcete, samozřejmě) starat profesionální pedagogický personál, se kterým si, společně s dalšími dětmi, užijí spoustu srandy. A vy budete konečně mít čas na odpočinek. 

3) Akční nabídky za včasný nákup. Některé zájezdy jsou se slevou i pro dospělé. Můžete tak ušetřit klidně až 20 % z běžné ceny. Pro představu – all inclusive dovolená v Egyptě vyjde zhruba na 14 000 Kč na osobu. No a 20% sleva z takové částky je úžasných 2 800 Kč. To už se vyplatí, že?

Nic ale netrvá věčně, a to platí i nabídek first minute dovolených. Obvykle akce končí kolem ledna nebo února. Proto doporučujeme jednat opravdu rychle.

 

Zdroj obrázku: AMV / stock.adobe.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz