Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Proč by ergonomická židle neměla chybět ve vaší kanceláři?

Proč by ergonomická židle neměla chybět ve vaší kanceláři?

24.1.2024 - redakce Babinet.cz

V dnešní době většina z nás tráví velkou část dne sezením u pracovního stolu. To je velký nápor pro naše záda a tělo celkově. V boji proti zdravotním problémům, jako jsou bolesti zad, krční páteře a dalších, je ergonomická židle jedním z nejdůležitějších pomocníků. V tomto článku prozkoumáme základní principy ergonomie a vysvětlíme, proč by neměla chybět ani u vás.

Co je to vlastně ergonomie?

Zjednodušeně řečeno se jedná o vědu zabývající se návrhem a uspořádáním pracovních prostor tak, aby co nejvíce vyhovovaly lidským schopnostem a potřebám. Cílem je vytvoření takového pracovního prostředí, které minimalizuje riziko zranění a zvyšuje pohodlí a efektivitu. A právě kancelářská židle pro ergonomické sezení dokáže vyřešit půl celého problému.

A proč zrovna ergonomická židle?

Přináší hned několik benefitů, které mají přímý vliv na naše zdraví, produktivitu a spokojenost. Zde jsou některé z nich:

  • Podpora správného držení těla - Jsou navrženy tak, aby podporovaly přirozenou posturu těla, pomáhají udržet páteř ve správné pozici. Navíc umí rozložit tlak rovnoměrně po celém těle. To pomáhá snižovat riziko bolesti zad a dalších muskuloskeletálních problémů.
  • Snížení zdravotních rizik - Dlouhé hodiny sezení v nevhodné pozici mohou vést k různým zdravotním problémům. Správná židle může tyto problémy minimalizovat.
  • Zvýšení produktivity - Pohodlné a “zdravé” pracovní prostředí může významně zvýšit produktivitu. Logicky když nepociťujete bolest nebo nepohodlí, můžete se lépe soustředit a být efektivnější ve své práci.
  • Přizpůsobení individuálním požadavkům - Nabízí širokou škálu nastavitelných funkcí, jako je výška sedáku, hloubka sedáku, naklonění opěradla a výška a poloha područek, což umožňuje každému uživateli přizpůsobit židli svým potřebám.

Jak takovou židli vybrat?

Existuje několik faktorů, které by měly být brány v potaz:

  • Nastavitelnost - Vyhledejte takovou, jež nabízí dostatečně velký počet možností nastavení, aby bylo možné ji přizpůsobit vaší tělesné stavbě. Čím více věcí jde přizpůsobit, tím lépe.
  • Dostačující podpora - Měla by poskytovat pevnou podporu bederní oblasti a podporovat správné držení těla.
  • Výběr materiálů - Vyberte materiál, který je prodyšný a pohodlný, obzvláště pro dlouhodobé sezení, například síťovina v oblasti zádové opěrky.
  • Cena a kvalita - Kvalita by u tohoto typu zboží měla být na prvním místě. Přece jenom investujete do vlastního zdraví. Proto se nenechte odradit vyšší cenou. Mnohonásobně se vám to totiž vrátí.

Jak sami vidíte, ergonomické židle nejsou jen jeden z dalších marketingových zmetků, které se na vás dnes vrhají ze všech stran. Jedná se o ověřeného pomocníka, který pomáhá v boji se sedavými nemocemi, a proto je více než dobré si jednu pořídit i do vaší kanceláře!

 

Zdroj foto: Karat / Adobestock.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz