Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Už máte zimy po krk a vyhlížíte jaro? Zlepšit si náladu vám pomohou tulipány!

Už máte zimy po krk a vyhlížíte jaro? Zlepšit si náladu vám pomohou tulipány!

23.1.2024 - redakce Babinet.cz

Tulipány nám dělají radost, a to je vždy fantastické. V dlouhých a ponurých dnech roku, kdy se už nemůžeme dočkat teplého a barevného jara, jsou však obzvlášť vítané. Komu rozjasníte den krásnou kyticí tulipánů? Okamžité štěstí!

foto / Unsplash

Barevná kytice tulipánů

V pondělí 15. ledna 2024 nastane opět ten neslavný den roku: modré pondělí. Tento lednový den je známý jako nejdepresivnější den v roce. A to si žádá květiny. Spoustu květin! Zářivou kyticí tulipánů můžete někomu zpříjemnit den. Jen se podívejte na ty barvy – opravdu vám vykouzlí úsměv na tváři.

Zimní splín

Táhne se zima příliš dlouho? Jsou ty dny na váš vkus příliš ponuré? Cítíte se posmutněle? Pak by se vám pravděpodobně hodila malá vzpruha! Tak na co ještě čekáte? Zajděte si do květinářství a dopřejte si krásnou kytici tulipánů ve své oblíbené barvě. Rada: Žádejte v květinářství tulipány od místních pěstitelů. Jsou čerstvé, takže si je můžete vychutnávat déle.

Nespoutaná kreativita

Popusťte uzdu fantazii a vytvořte úžasný efekt s tulipány, které jsou trochu jiné – například tulipány s jedinečným barevným vzorem, jako divoké plamenné odrůdy. Nebo proč nezkusit tulipány s třásněmi? Asi se nikdy nepřestanete podivovat, jak mohou takhle růst. Efekt můžete umocnit umístěním tulipánů do neobvyklé vázy, například ve tvaru zvířete. Zaručeně vám vykouzlí úsměv na tváři.

foto / se svolením iBulb

Tipy a nápady

  • Tento tip na péči o tulipány je pro vás možná novinkou, ale je skvělý: nestavte vázu s tulipány vedle mísy s ovocem! Zrající plody produkují etylen, který způsobuje stárnutí, což mnohé květy rozhodně neocení.
  • Na modré pondělí darujte kytici tulipánů kolegyni, sousedce nebo prvnímu člověku, kterého potkáte. I vás to rozveselí!

 

Zdroj: ilsysays.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz