Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Sony Pictures Entertainment slaví v roce 2024 100 let od založení studia Columbia Pictures

Sony Pictures Entertainment slaví v roce 2024 100 let od založení studia Columbia Pictures

12.1.2024 - redakce Babinet.cz

Nadčasová podoba historické ikonografie “Ženy s pochodní“ od Columbia Pictures inspirovala design loga pro sté výročí. Rozšířená záře pochodně symbolizuje oslavu sto let bohaté historie studia Columbia Pictures, od skromných začátků až po dnešní filmové studio, proslulé díky produkci kriticky oceňovaných a průkopnických filmů, které směle reflektují společenské problémy svých časů. S nejvyšším počtem Oscarů za nejlepší film Columbia Pictures přináší divákům zábavu již přes deset dekád a pokračuje ve svém kulturním působení dodnes.

foto / se svolením Falcon a.s.

„Je jedna věc, která odlišuje významné studio od ostatních, a tou je historie. V Columbia Pictures je tato historie zobrazená v nespočtu kulturních symbolů, které tvořily tisíce lidí nyní již více než 100 let. Všichni z nás v Columbii jsme velmi pyšní na tento odkaz a je nám ctí jej oslavit,“ řekl Tom Rothman, šéf Sony Pictures Motion Picture Group.

foto / se svolením Falcon a.s.

Na počest výročí vydává nakladatelství Assouline pamětní knihu, která vyobrazí 100 ikonických momentů Columbia Pictures, zároveň bude studio místem pro festivalová promítání, živé koncerty vynikající filmové hudby a uvede kurátorsky ošetřené filmy pro domácí užití oslavující široký záběr dosavadní studiové filmové tvorby. Další detaily ohledně oslav stého výročí budou odhaleny v průběhu roku 2024.

Columbia Pictures založili bratři Harry a Jack Cohnovi společně s jejich nejlepším přítelem Joe Brandtem 10. ledna 1924. Po úspěchu klasického filmu Stalo se jedné noci Franka Capry na Oscarech se Columbia Pictures prosadila jako elitní studio, zodpovědné za mnoho filmovými akademiky oceněných filmů od nadčasových klasik po popkulturní fenomény jako jsou například Stalo se jedné noci, Pan Smith přichází, Vždyť jsme jen jednou na světě, Hádej, kdo přijde na večeři, Odtud až na věčnost, V přístavu, Lawrence z Arábie, Panu učiteli s láskou, Funny Girl, Taxikář, Tootsie, Karate Kid, Tygr a drak, Muži v černém, Krotitelé duchů, Chlapci ze sousedství, Na Hromnice o den více, Velké vítězství, The Social Network, Jumanji, Tenkrát v Hollywoodu, Malé ženy, Spider-Man a mnoho dalších.

zdroj: Falcon a.s.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz