Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Trend domácích dekorací pro rok 2024 – Smysluplná Země a Viva la vida

Trend domácích dekorací pro rok 2024 – Smysluplná Země a Viva la vida

2.1.2024 - redakce Babinet.cz

V tomto trendu domácích dekorací se odrážejí obavy o životní prostředí, které nás zaměstnávají již několik let. Stále více si uvědomujeme, že biologická rozmanitost a příroda jsou pro zdravé životní prostředí nepostradatelné. Trend „Smysluplná Země“ odráží fascinaci vším, co se nachází v půdě. Vyvolává tak pocit spojení s kořeny naší kultury.

foto / se svolením iBulb

Nekultivované a drsné

Interiér vypadá přirozeně. Neuhlazený a někdy drsný vzhled s odstíny hnědé barvy v hlavní roli vytváří drsnou a někdy až starobylou atmosféru. Dalšími prvky, které tento trend zahrnuje, jsou historické předměty, jako jsou nádoby nebo sochy připomínající primitivní umění nebo starověké civilizace. Různé textury materiálů se vzájemně kombinují a vytvářejí kontrasty.

Barvy a tvary

Pokud jde o květiny a rostliny, v tomto zahradním trendu se objevují barvy jako světle žlutá a lososová v kombinaci s tmavě a šedě zelenou. Doplňky jsou přírodní, ručně vyráběné, robustní, ekologické a recyklované. Designy v zemitých tónech jsou tvořeny skvrnitými vzory, fosilními potisky a pruhy.

Viva la vida

Vzhledem ke všem probíhajícím krizím ve světě cítíme potřebu oslavovat život a odpočinout si od všeho trápení a negativity. A právě o to v trendu „Viva la vida“ jde. Je to trend plný radosti, vášně, expresivity a barev. Zasněte se v atmosféře připomínající jižní Evropu nebo Střední Ameriku.

foto / se svolením iBulb

Vášeň ve vašem domově

Doma vidíme spoustu barevných květin a rostlin. V kombinaci s dekorativními vzory doplňků, kovaným železem a mozaikovými dlaždicemi vytvářejí pozitivní atmosféru. Veselé barvy se velmi dobře hodí k vytvoření malých zákoutí se svěžími květy. Stručně řečeno: domov plný vášně a romantiky!

zdroj: ilsysays.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz