Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Pohodová vánoční atmosféra díky květinám

Pohodová vánoční atmosféra díky květinám

19.12.2023 - redakce Babinet.cz

Vánoce jsou časem pohody, tepla a krásných dekorací. Proč kromě tradičního vánočního stromku a vánočních ozdob neobohatit vánoční atmosféru u vás doma pomocí květin? Hvězdníky a rychlené cibuloviny jsou ideální pro dodání dalších barev a zvýraznění atmosféry během svátků.

foto / se svolením iBulb

Pohodová vánoční atmosféra

V tomto ročním období vytvoří velké květy hvězdníku v domácnosti pohodovou vánoční atmosféru. Udělejte si z hvězdníku (Hippeastrum) atrakci na jídelním nebo konferenčním stole nebo na okenním parapetu. Pak už jen sledujte, jak nádherně cibulovina rozkvétá; je to úžasný pohled!

Rychlené cibuloviny

Během vánoční sezóny je v prodeji mnoho rychlených cibulovin, jako jsou hyacinty, narcisy, tulipány a modřence.

  •     Hyacinty (Hyacinthus) jsou známé svou nádhernou vůní a jsou k dispozici v různých barvách, například bílé, modré a růžové. Zkuste je kombinovat v domácím vánočním květinovém aranžmá.
  •     Narcisy (Narcissus) jsou často spojovány s jarem, ale mohou přinést osvěžující prvek i během vánočního období. Bílé a žluté barvy narcisů nám připomínají omlazení a naději, což se hodí k vánoční atmosféře.
  •     Tulipány (Tulipa) mají mnoho barev, od jasně červených až po sněhově bílé. Krásně se dají kombinovat s větvičkami borovice a cesmíny.
  •     Kromě známých modrých modřenců jsou k dispozici také modřence bílé (Muscari). Zkuste je zkombinovat s dalšími rychlenými cibulovinami nebo je vystavte v laškovném vánočním hrnečku.

Intenzivnější atmosféra

Přidáním hvězdníků a rychlených cibulovin do vánočních dekorací vdechnete svému domovu atmosféru a živost. Ať už si vyberete hvězdníky, tulipány, hyacinty, narcisy nebo modřence bílé, květiny vytvoří během svátků hřejivou a pohodovou atmosféru.

Tipy:

  •     Blíží se narozeniny nebo chcete někoho obdarovat speciálním vánočním dárkem? Proč nekoupit jako dárek cibulku hvězdníku nebo rychlené cibuloviny?
  •     Hvězdníky nebo rychlené cibuloviny jsou nenáročné na péči a kvetou několik týdnů. Každý týden jim dopřejte trochu vody. To je vše!
  •     Zkombinujte rychlené cibuloviny s vánoční zelení, vánočními ozdobami a několika čajovými světýlky a vytvořte atmosférický vánoční stůl.
  •     Cibulky hvězdníku spokojeně porostou bez půdy. Umístěte je na misku s vánoční zelení a vytvořte tak speciální ozdobu vánočního stolu.

 

Zdroj: ilsysays.com 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz