Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Velká vánoční inspirace na závěsné věnce: Nebojte se sušeného ovoce a experimentujte se šiškami

Velká vánoční inspirace na závěsné věnce: Nebojte se sušeného ovoce a experimentujte se šiškami

26.11.2023 - redakce Babinet.cz

Když jde o vánoční závěsné věnce, nemusíte se vůbec omezovat pouze na ty klasické jehličnaté. Je spousta možností, jak si vánoční interiér pomocí věnců krásně vyladit i tehdy, když věnec o jehličí ani nezavadil. Stejně tak nemusí věnec zákonitě viset pouze na vchodových dveřích. Ve vaší domácnosti je spousta míst, na které se dá takový tradiční i netradiční věnec umístit. Jsou i taková, na která jste jistě zatím věnec zavěsit vůbec nezamýšleli. 

foto / Canva

V dnešním článku jsme si proto pro vás v otázce nepřeberného množství věnců připravili spoustu inspirace. Vybrali jsme například věnce z perníku, z přírodnin i z vánočních ozdob. Každý milovník Vánoc si tak rozhodně přijde na své. Letos tak rozhodně nebudete tápat a hned budete mít jasno v tom, jaký věnec chcete například do kuchyně. Z čeho bude, to už je pak jen a jen na vašich preferencích.

Perníkový věnec

Upečte extra várku perníčků různorodých tvarů. Čím rozmanitější, tím lepší. Poté je ozdobte polevou a vyrobte si perníkový věnec. Ten vdechne vaší kuchyni, obývacímu pokoji nebo jakékoli jiné místnosti nejen vánoční ráz, ale přidá i na útulnosti.

Věnec s mandarinkami

Mandarinky k Vánocům patří zcela neodmyslitelně. Nebojte se proto využít jejich vánoční potenciál naplno a zapracujte mandarinky rovnou do vánočního věnce. Toto ovoce věnec krásně rozsvítí a netradičně ozdobí.

Věnec skandinávského stylu

Takový věnec nemusíme nazývat vyloženě skandinávským. Můžete si jej pojmenovat dle svého. Je ale pravda, že jednoduchost, kterou se takový vánoční věnec vyznačuje, je dominantou skandinávského stylu. Jde zkrátka o to, abyste zachovali minimalismus a pomohli si pouze pár větvičkami.

Věnec do kuchyně

V tomto případě o jednoduchý a neozdobený jehličnatý věnec, který můžete proložit vavřínem či buxusem. Tento typ věnce se pak krásně vyjímá v kuchyňském prostředí, které zdobí umírněným a decentním způsobem.

Věnec z obruče

Na první pohled nám takový věnec bude připomínat již zmíněný skandinávský věnec. I pro takový věnec z obruče je typická jednoduchost a úsporné zdobení. Pracuje se spíše s přírodninami a žádný lesk či třpyt u takového věnce nenajdeme.

Velký věnec na hlavních dveřích

Když jde o hlavní vchodové dveře, můžeme si dovolit maximalismus. Takový věnec má ihned upoutat pozornost, a když už má hlavní dveře vánočně vyladit, tak pořádně a se vší parádou. Zvolte proto velký korpus a pusťte se do libovolného zdobení.

Šiškový věnec

Pokud pokukujete po věnci, který je zcela přírodní a extrémně dlouho trvanlivý, jistě vás potěší věnec ze šišek. K němu není potřeba žádný jiný materiál, ani nějaké další zdobení. Šišky odvedou veškerou zdobnou práci.

Věnec ze sušeného ovoce

 I vy si určitě pamatujete věnce, které jsme vyráběli jako děti. Nasušili jsme si plátky pomerančů nebo citrónů a poté jsme je jednoduše slepovali k sobě. Přesně tento typ věnců se vrací do módy i dnes. Nasušte si proto pár kousků ovoce a dejte se do díla.

Věnec z vánočních ozdob

Milujete všechen ten vánoční lesk, třpyt a všudypřítomnou zářivost? Pak není nic jednoduššího, než všechno toto vetknout do stylu vánočního věnce. Pomocí vánočních ozdob vám to půjde téměř samo a nemůže se stát, že byste takový věnec nezvládli.

Zvony věnci neuškodí

Zvonky, zvony, rolničky i zvonečky jsou krásným symbolem Vánoc. Proč tedy tyto zvonivé komponenty nezapracovat do věnců? Neváhejte ani chvilku a k těm větším kouskům je klidně připojte. Čím větší věnec, tím lepší je větší zvon.

Věnce na ozdobu židlí

Plejádu vánočních věnců zakončíme malinkými věnečky, které mají za úkol ozdobit vaše kuchyňské židle. Můžete je vyrobit v podstatě z čehokoliv a není vůbec potřeba, abyste s nimi čekali až na štědrý den. Na židlích můžete mít malé věnce pověšené klidně po čas celého adventu.

napsala Bára Klímová

zdroje:

https://www.thespruce.com/christmas-wreath-ideas-7964712

https://www.thepioneerwoman.com/home-lifestyle/crafts-diy/g34237987/diy-christmas-wreath/

https://www.msn.com/en-us/lifestyle/beauty/these-pretty-diy-wreath-ideas-are-easy-to-make-and-all-you-need-is-a-few-things-from-your-kitchen/ar-AA1kxGoi

https://www.goodhousekeeping.com/holidays/christmas-ideas/how-to/g1253/diy-christmas-wreaths/

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz