Babinet.cz  /  Soutěže  /  Vyhrajte balíček snídaňových cereálií od Kubíka

Vyhrajte balíček snídaňových cereálií od Kubíka

24.11.2023 - redakce Babinet.cz

Adventní čas je tu, první ranní mrazíky také a pomalu ale jistě na nás všechny doléhá předvánoční shon. Jak si alespoň maličko usnadnit nepříjemné vstávání do tmy? Vždyť ranní stres je to poslední, o co stojíme, natož naši nejmenší! Jak mu předejít? Určitě je dobré připravit si věci na ráno již večer před spaním, a to včetně snídaně a svačiny. Stačí mít vše vymyšlené, nachystané ingredience, ať ráno víte, kam a pro co sáhnout. Zvlášť pro děti je zásadní, aby začaly den zdravou, vyváženou a chutnou snídaní. Pokud se děti dobře nenasnídají, už za dvě hodiny chybí energie, kterou nezbytně potřebují. Její nedostatek vede k roztěkanosti, nepozornosti a celkovému neklidu. Snídaně navíc představuje velmi důležitý, zdraví prospěšný rituál, který může dopomoci k nastolení vnitřního klidu a fyzické i duševní spokojenosti. A to je pak úplně jiný start do nového dne, souhlasíte?

Jak dětem zajistit dostatek energie a vitaminů?

Aby tedy bylo dítě v dobré kondici, měla by snídaně obsahovat dostatek sacharidů pro zachování energie, vitaminy B1, B3 a B6 pro podporu duševní výkonnosti, vitamin C, jenž zvyšuje bdělost a dále důležité látky jako je měď, fosfor, mangan a železo, které přispívají ke správné funkci imunitního systému a nervové soustavy. Novinky Kubík CHOCO BALLS, CHOCO COOKIES, HONEY RINGS a CINI SQUARES všechny tyto aspekty splňují! Navíc obsahují i celozrnnou mouku, která děti zasytí na delší čas a dodá jim tak dostatek energie. Zároveň jsou BEZ glukózo-fruktózového sirupu a palmového oleje! Ze sladké snídaně rozhodně nemusíte mít strach, naopak děti potřebují právě ráno dobít baterky a zvlášť u aktivních dětí představují snídaňové cereálie naprosto jasnou volbu. V rámci pestrosti a správných stravovacích návyků je ale vhodné naučit děti i na slané snídaně a podle toho, jak nastartovaly den, pak korigovat případné další sladkosti.

Cereálie ano nebo ne?

Sladká snídaně není chybou, všichni ráno potřebujeme dobít baterky a zvlášť u dětí představují snídaňové cereálie naprosto jasnou volbu. Důležité je dbát na jejich kvalitu a důsledně vybírat podle složení ty výživově nejvhodnější druhy. Samozřejmě v rámci pestrosti a správných stravovacích návyků je ale vhodné naučit děti i na slané snídaně a podle toho, jak nastartovaly den, pak korigovat případné další sladkosti.

Pro 3 z vás je připravena kompletní ochutnávka všech 4 druhů této zdravé dobroty, stačí jen správně odpovědět na soutěžní otázku.

Odpověď naleznete na medakubik.cz

 

 

 

 

Soutěž již byla ukončena. Výherci soutěže jsou:
Miloslava Lasáková - Havířov, Bravencová Alena - Břeclav, Hana Gennertová - Police nad Metují

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

venkovanka
30.11.2023 11:11

Moje vnoučata KUBÍKA milujíííííí

Další soutěže

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz