Babinet.cz  /  Magazín  /  Rady a postřehy do kuchyně  /  Rozpočet na Vánoce vyřešte vlastními jedlými dárky. Jaké dobroty můžete vyrobit?

Rozpočet na Vánoce vyřešte vlastními jedlými dárky. Jaké dobroty můžete vyrobit?

16.11.2023 - redakce Babinet.cz

Někteří z nás mají letos napnutý rozpočet na Vánoce. A jelikož za několik týdnů bude naše domácnosti zdobit vánoční stromeček, není od věci vymyslet vlastnoručně vyrobené dárky od srdce, které potěší vaše blízké nejvíc. Mají velkou hodnotu díky vaší práci a navíc si na nich obdarovaný pochutná. Ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem. Nechte se inspirovat našimi tipy. 

  foto / Freepik

Vaječný likér

Každá žena si ráda pochutná na lahodném a sladkém alkoholickém nápoji. Vsaďte na vaječný likér, kterým nikdo nepohrdne. Jelikož se jedná o typický alkohol pro vánoční svátky, můžete si být jistí, že váš dárek se spotřebuje téměř hned. Můžete ho vytvořit i v kávové, čokoládové nebo oříškové variantě.

Nakládané hermelíny

Nakládaný hermelín je chuťovka. Každý milovník sýrů velmi ocení velkou nálož nakládaných hermelínů. Můžete buď koupit designovou zavařovací sklenici, nebo tu obyčejnou vyzdobit. Fantazii se meze nekladou. Pokud obdarovaný nemá rád konkrétně hermelín, můžete použít jiný. Například camembert, nivu, eidam nebo balkánský sýr. Před nakládáním nezapomeňte sklenici důkladně vyvařit, aby se sýry nepokazily.

Sýrové krekry

Pokud někoho chcete obdarovat jedlou drobností, pak zvolte sýrové krekry. Jsou jednoduché, rychlé a lahodné. Do těsta je nejlepší parmezán kvůli jeho výrazné chuti. Vyválené těsto pak stačí přejet pouze rádýlkem na malé čtverečky a dát péct. Po upečení je stačí pouze dát do průhledných sáčků a zavázat barevnou stuhou.

Pečený čaj

Opět se jedná spíše o vánoční drobnost, která ovšem potěší každého milovníka čajů. Pečený čaj má takovou výhodu, že po vypití čaje můžete sníst i rozvařené ovoce. V poslední době se jedná o velmi oblíbenou variantu čaje. Kombinaci ovoce můžete zvolit podle vlastních chutí.

Oříškové máslo

V dnešní době se mnohem častěji dává přednost zdravým oříškovým máslům a není divu. Jemné a lahodné chuti oříškového másla už propadlo mnoho lidí. Znáte někoho takového? Pak mu darujte domácí. Příprava je poměrně snadná. Oříšky můžete zkombinovat i s jinými ingrediencemi jako je čokoláda, kokos nebo javorový sirup.

Granola

Granola je zapékané müsli, která zachutná skutečně každému. Javorový sirup spojí vločky s dalšími ingrediencemi a vznikne lahodná, sladká a křupavá směs. Pokud zvolíte vhodné ingredience, pak se jedná o výživnou snídani. Zkuste tím obdarovat někoho, kdo si ráno nestíhá udělat ani čaj.

Dýňová marmeláda s ořechy a skořicí

Dýňový sezóna je v plném proudu a v obchodech nalezneme pěkné kousky, které jsou chuťově lahodné. Zkuste z nich udělat dýňovou marmeládu s ořechy a skořicí, která odzbrojí vaše chuťové buňky. Doporučujeme zvolit dýni hokaido, která má jemnou chuť.

 

Napsala Michaela Procházková

 

zdroj: redakce

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz