Babinet.cz  /  Magazín  /  Cestování  /  Plavající prasata na Bahamách. Lákadlo turistů, nebo prasečí zábava?

Plavající prasata na Bahamách. Lákadlo turistů, nebo prasečí zábava?

12.10.2023 - redakce Babinet.cz

Možná jste to dosud netušili, ale jeden z ostrovů na Bahamách je pro turisty zajímavý kvůli vepřům, kteří za nimi plavou pro žrádlo.

foto / Pixabay

Prasečí ostrov

Prasata žijí na bahamském okrsku Exuma u Big Major Spot. Růžoví, ale i hnědí nebo strakatí vepři se tady procházejí volně po plážích a plavou v moři. Proto se možná říká tomuto místu „Prasečí ostrov“ a pláži na něm „Prasečí pláž“. Vepříci jsou přátelští, od turistů žebrají jídlo, nechají se od nich fotit, plavou s nimi v moři.

O ostrově s prasaty jako první napsal ve své knize Pigs of Paradise autor T. R. Todd. Právě díky knize sem celou řadu návštěvníků přilákal. Pro lidi je plavání v moři s prasetem samozřejmě exotika. Prasata plavou i k projíždějícím lodím a žebrají o jídlo, všem se jich vždy zželí a něco jim dají. Takže se mají prasata na ostrově moc dobře.

Prasatům prý chybí bahno

Ochránci zvířat z místa zase tak nadšení nejsou, jelikož prasata mohou mít rakovinu  kůže ze slunečního svitu, před kterým se nemají kam schovat. Zároveň jim chybí bahno, ve kterém se prasata obvykle válí. Dalším problémem může být to, že prasata se živí tím, co jim turisté přinesou. Když pro ně ale náhodou nic nemají, jsou hladová zvířata agresivní a mohou turisty napadnout. Nemají totiž na pláži jinou potravu. Místní řeší i přemnožení prasat – jednoduše je pravidelně zabíjejí a jedí.

Prasata nicméně nikam nezmizí, to, co by mohlo představovat problém, řeší bahamská vláda. A zároveň jsou prasata velkou turistickou atrakcí, díky které sem jezdí lidé z celého světa. Lidé je mají rádi. Podle Todda, autora knihy o těchto plavajících mazlících, pracuje země na zavedení formálních předpisů a standardů pro plavající prasata, což by mohlo dlouhodobě zlepšit jejich podmínky pro život. Všechno se tedy vyvíjí pozitivním směrem a vypadá to, že prasata budou i nadále na ostrově spokojeně žít.

 

Napsala ŠT

zdroj: novinky.cz, svetcestovatele.cz

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz