Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Lokální péče proti akné aneb Jak se během noci zbavit nechtěného pupínku

Lokální péče proti akné aneb Jak se během noci zbavit nechtěného pupínku

5.9.2023 - redakce Babinet.cz

Pupínky mají tendenci se vždy objevit v tu nejméně vhodnou chvíli. Jestliže i vás nečekaně překvapil pupínek a potřebujete se ho co nejrychleji zbavit, inspirujte se našimi tipy. Léčba akné může být sice zdlouhavá, jeden nechtěný pupínek se však dá odstranit poměrně rychle. Jak na to?

zdroj: Notino

Tea Tree olej a citronová šťáva

V rychlém boji s pupínkem vám může skvěle posloužit Tea Tree olej. Jedná se o šikovnou vychytávku, která by neměla chybět v kosmetické výbavě žádné ženy ani muže. Obsahuje totiž silné protizánětlivé a antibakteriální složky, jež působí velice pozitivně při léčbě akné. Stačit vám bude malé množství oleje, které „odblokuje“ ucpané póry, vysuší zanícený pupínek a zároveň ho přírodní cestou vydezinfikuje. 

Přirozeně protizánětlivé vlastnosti má také citronová šťáva, díky čemuž pomáhá zmírnit svědění a zarudnutí pupínku. Jestliže tedy zrovna doma nemáte Tea Tree olejíček, aplikujte čerstvě vymačkanou citronovou šťávu na pupínek a nechte působit během noci. Uvidíte, že ráno bude pupínek podstatně menší a nebude tolik zarudlý.

Lokální péče proti akné a SOS náplasti na pupínky

Chcete vsadit na něco opravdu účinného? Nejověřenějším způsobem rychlého boje s pupínky je tzv. lokální péče proti akné. Jedná se o ikonické produkty odstraňující nečistoty a zároveň urychlující regeneraci a vysoušení pupínků. Lokálně pečují o nedokonalosti pleti, redukují a ošetřují projevy aknózní pleti a přináší viditelné účinky již po 1 noci. 

Stejně tak jsou v boji s nečekanými pupínky skvělé „SOS náplasti“ na lokální projevy akné. Jsou pružné a navržené tak, aby snadno přilnuly k pupínku a držely. Jsou průhledné, takže téměř neviditelné, díky čemuž je bez obav můžete používat i v průběhu dne. Velmi efektivně pomáhají vysušit a zahojit pupínek během vskutku krátké chvíle. 

Pokud se vám na pleti pár pupínků objeví, rozhodně to není důvod k tomu, abyste začali podléhat panice. Na vaší kráse vám to rozhodně neubere a mnohdy si jich ani nikdo nevšimne. Takže hlavu vzhůru a nenechte si jedním pupínkem pokazit den!

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip