Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Astrologie a módní okénko: Styl oblékání podle vašeho znamení zvěrokruhu

Astrologie a módní okénko: Styl oblékání podle vašeho znamení zvěrokruhu

29.8.2023 - redakce Babinet.cz

Ať si to uvědomujeme, či nikoliv, styl oblékání je jedním z jistých způsobů komunikace. Oblečení je určitou formou, která o nás světu něco říká. To, jak se oblékáme, okolí pochopitelně nějak vnímá a dle toho na nás může případně i reagovat. Kombinace osobnosti daného znamení a styl jeho oblékání tak může nejen o mnohém vypovídat, ale může také leccos ovlivnit. Ať už jste odvážný Beran, nebo jemná Ryba, váš šatník je skvělou příležitostí k vyjádření vaší mimořádnosti.

ilustrační foto / Freepik

Beran

Berani jsou známí svou odvahou, sebejistotou a přirozenou kuráží. Rádi přitahují pozornost a tak by i jejich styl měl být výrazný. Pochopitelně s dávkou odvahy. Beran tak může vyzkoušet sportovně-elegantní look s nápaditými doplňky. Například kombinace kožené tašky, bílého trička s nápisy a rozevlátých kalhot může vaši energii ohromně podtrhnout.

Býk

Býci preferují pohodlí a kvalitu. Pro zrozence v Býku je tak ideální volbou sázka na nadčasové kousky. Mezi nimi mohou být například dobře padnoucí džíny, kvalitní trička s límečkem a frajerské kožené bundy. Vše dokonale završíte vhodnou obuví, která v sobě ponese jak prvky elegance, tak atributy ryze praktické. Kombinace toho všeho je stejně výrazná, jako je sám Býk.

Blíženci

Blíženci jsou kreativní a zvídaví. Módní volby jedinců v Blíženci by tak měly jejich pestrost a rozmanitost reflektovat. Nebojte se proto kombinovat různé barvy, střihy a výrazné vzory. Například taková košile s výrazným vzorem, roztrhané džíny a stylová kšiltovka vytvoří božský outfit, který s osobností Blížence ladí přímo perfektně.

Rak

Raky charakterizuje něha, jemnost, emoce a romantika. Zároveň však mívají divoký temperament a jsou velmi vášniví. Rak tak klidně může sáhnout po kouscích z šifonu. Pro ženy se vyloženě hodí šifonové šaty s květinovým vzorem, výrazné a třpytivé balerínky. Takováto kombinace nádherně podtrhne ženskost, kterou v sobě ženy v Raku mají.

Lev

Lvi se vyznačují svým neotřesitelným sebevědomím a úžasným charisma. Rádi se před ostatními předvádějí a pozornost jim nevadí. Naopak. Zraky k nim upřené si velmi užívají. To se odráží i na tom, co Lvi nosí. Vyhledávají luxusní kousky a nevyhýbají se ani extravaganci. Jde například o nápadité halenky a svetříky, módní klobouky i kožené vysoké boty.

Panna

Panny jsou přesné, praktické i pragmatické. Nejraději nosívají jednoduché a elegantní outfity, které jsou vždy dobře promyšlené. Panny preferují kvalitní materiály a nemají problém si připlatit. Většinou se vydávají cestou čistých linií a v šatníku Panny najdete jak elegantní košile s jemnými detaily, tak černé kalhoty rockerského ražení.

Váhy

Váhy jsou esteticky založené a velmi citlivé. Jejich styl bývá plný harmonie a s nevkusem se u nich prakticky nesetkáte. Nosívají sofistikované a dobře padnoucí kousky. Vsázejí na decentní detaily a razí minimalismus. Váhy dobře ví, že méně je někdy více a proto v souvislosti s oblékáním nikdy netlačí na pilu. Pro tyto zrozence je důležité také pohodlí.

Štír

Štíři jsou velmi tajemné bytosti, které se ale zároveň vyznačují vášní. Ta jim nepopiratelně proudí v krvi a setkání s ní je opravdový zážitek. Přesně to se často odráží také v jejich stylu oblékání. Jejich módní kousky zrcadlí jejich intenzivní povahu. Volí povětšinou výrazné, ale temné barvy. To podtrhuje jejich osobitý půvab a záhadnost.

Střelec

Střelci bývají velmi nezávislí a dobrodružní. Jejich šatník je praktický a funkční, ale zároveň moderní. Střelci volí sportovní a pohodlné kousky, které jim umožňují volnost pohybu. Experimentují s různými styly, ale vždy se snaží zachovat jednoduchost a funkčnost. Rozhodně se neřídí žádnými trendy a nenechávají si nic diktovat.

Kozoroh

Cílevědomí a disciplinovaní Kozorozi. Jejich šatník absolutně reflektuje jejich praktický přístup k životu. Vybírají si kvalitní věci, klidné barvy a lehce gotické prvky. Ty mají podtrhnout jejich rebelskou povahu, ale svým způsobem také vážnost. Kozorozi mají vkus i smysl pro eleganci. Volí klasické střihy, které z módy nikdy nevyjdou.

Vodnář

Jedinci ve Vodnáři jsou kreativní, nezávislí a svobodomyslní. Šatník Vodnářů tak pochopitelně nespadá do nudné kategorie. Naopak. Odráží jejich netradiční myšlení a kombinace, které Vodnáři zvládají vymýšlet, bývají velice originální. Skladba šatníku u nich bývá hravá a lehce extravagantní. Vodnáři se zkrátka nebojí vybočit z davu ani tehdy, jde-li o styl oblékání.

Ryby

Ryby jsou citlivé a romanticky založené duše. Jde o snílky, kteří volí jemné vzory, něžně pastelové barvy, decentní šperky a unikátní zdobné prvky, jako je například nenápadná brož. Ryby mají slabost také pro vintage kousky a doplňky, které jejich stylu vdechují tu úžasně ryzí jedinečnost. Do extravagance se Ryby zásadně nepouštějí a zůstávají u osvědčených jistot.

 

napsala Bára Klímová

zdroje:

horoskopy.cz

https://www.nordstrom.com/browse/content/dress-for-your-zodiac-sign

https://www.instyle.com/fashion/clothing/zodiac-outfits

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip