Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Rolák je evergreen a jeho sezóna se blíží. Po jakém sáhnout a na co si dát pozor?

Rolák je evergreen a jeho sezóna se blíží. Po jakém sáhnout a na co si dát pozor?

29.8.2023 - redakce Babinet.cz

Nepostradatelný kousek každého dámského šatníku. To je rolák. Víte ovšem, k jakému typu postavy se nejlépe hodí, jak ho správně nosit a na co si dát pozor? To vše si můžete přečíst v následujícím článku.

foto / Pexels

Rolák je skvělým univerzálním módním kouskem, který lze kombinovat prakticky s čímkoliv, je pohodlný a působí žensky i vkusně zároveň. Pokud tedy alespoň jeden takový nemáte ve své skříni i vy, s blížícím se podzimem byste to měla rychle napravit.

Jakému typu postavy rolák nejvíce sluší?

Rolák si bez obav může obléct prakticky každá žena. Ke každému typu postavy se ovšem hodí maličko jiný střih, materiál a barva. Jaký rolák by si měla pořídit žena s větším poprsím? A po jakém roláku by naopak měla sáhnout štíhlejší dívka?

Roláky pro ženy s větším poprsím

Ženy s větším poprsím to mají, co se módy týče, vždy o něco složitější. Většina žen se snaží nepůsobit vulgárně, a tak se často vyhýbá větším výstřihům. Roláky sice žádný výstřih nemají, ale i tak dokáží prsa opticky ještě více zvětšit. To ovšem není žádný důvod k tomu se jim vyhýbat. Existují roláky, které mohou vkusně a elegantně působit i na ženách s větším poprsím.

Na samotný začátek se ujistěte (a to platí i u žen s menším poprsím), že máte správnou velikost podprsenky. Pokud se vám podprsenka někde nevzhledně zařezává či odstává, celý dojem z oblečení tím můžete ve výsledku pokazit, a to pak zejména u přiléhavých kousků, jako je právě například rolák.

Skvěle u žen s větším poprsím fungují roláky z těžkého úpletu, které sice ještě více přidají na objemu, ale velikost prsou se v nich trochu ztratí. Vsadit můžete také na příčně pruhovaný svetr, který si pohraje s optikou. Od prsou můžete odvést pozornost i delším náhrdelníkem.

Roláky pro ženy s menším poprsím

Ženy s menším poprsím se rozhodně nemusí bát sáhnout po roláku z jemného úpletu, který se přizpůsobí tělu a dá krásně vyniknout ženským křivkám.

Co se týče barev, tak oproti ženám s větším poprsím, které by měly dávat přednost méně výrazným rolákům, ženy s menším poprsím se nemusí bát ani extravagantnějších vzorů a motivů.

Vyzkoušet můžete i kratší a výraznější šperky, které přilákají pozornost na oblast prsou.

Jak rolák ideálně kombinovat?

Obecně platí, tedy nejen u roláků, že volnější kousky se mají kombinovat s těmi obtáhlejšími a obráceně. Pokud tedy zvolíte volný rolák z těžkého úpletu, je dobré ho kombinovat s nějakými slim kalhotami, aby dojem z celkového outfitu nebyl příliš robustní.

Jestliže však dáte přednost roláku na tělo, pak se nemusíte bát sáhnout po volnějších kalhotách, sukni či šortkách.

Roláky mají tu výhodu, že je můžete kombinovat prakticky s čímkoliv, a tak by měly zaručeně tvořit základ každého dámského šatníku. Jeden takový neutrální rolák byste proto ve své skříni měla zaručeně mít i vy.

 

napsala Dana Klementová

zdroj: prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-trendy-moda/625417/rolaky-a-velke-poprsi-jak-je-nosit-a-vypadat-vkusne.html

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip