Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Dámský šatník po padesátce? Usedlejší styl oblékání, jako v dřívějších dobách, rozhodně není nutný

Dámský šatník po padesátce? Usedlejší styl oblékání, jako v dřívějších dobách, rozhodně není nutný

28.8.2023 - redakce Babinet.cz

Často vidíme ženy kolem padesátky, které jsou na tom svou postavou a elánem daleko lépe, než leckteré mladé dívky. Věk je jen číslo a důležitější je si přesně uvědomit na co mám, co si mohu dovolit… myšleno tím samozřejmě postavu, styl, odvahu a hlavně vkus.

ilustrační foto / Freepik

Žena přes čtyřicet už nehledá svůj styl, nestřídá bláznivé módní trendy a barvy, zkrátka ví, co chce, ví, co jí sluší, zná svůj styl. Naopak mladé dívky mohou více experimentovat, zkoušet, hledat se… vždyť právě k mládí tato zábava a hledání vlastního stylu patří.

Zralé ženy by měly již upřednostňovat kvalitu před kvantitou. Kupovat zásadně kvalitní a přesně padnoucí ošacení i prádlo z kvalitních materiálů a samozřejmě i módní doplňky, jako je obuv a kabelky.

Co se týká ověřeného stylu, vždy je dobré volit jednoduchost. V té je to pravé kouzlo. Jednobarevný outfit můžete osvěžit nápadnějším detailem, šperkem, šálkou, kabelkou, obuví, luxusním pláštěm apod…

Doporučujeme kvalitní materiály a styl vrstvení!

Pokud máte ráda barvy /o těch podzimních jsme psali v minulém příspěvku/ kombinujte právě k jednobarevnému a decentnímu outfitu /kalhoty, sukně, halenky, svetřík, rolák, vesta/ apod… barevné doplňky.

Zimní šály, čapky, barety, kabelky, rukavice a obuv. To je to, čím zvýrazníte celkový outfit a do čeho se vyplatí investovat. Není nad jednu kvalitní luxusní kabelku klasického tvaru než si kupovat pět levných. Klasická bílá košile perfektně padnoucího střihu, kvalitního zpracování a materiálu vám udělá daleko větší službu, než-li několik halenek z levných materiálů.

Kdo miluje klasiku nikdy nic nezkazí celočerným oblečením. Černé vlněné kalhoty, tmavě modré džíny nebo kožená sukně či kalhoty, doplněná vlněným svetříkem nebo bílou košilí apod…, úžasné jsou kombinace také s velbloudí nebo šedou barvou.

 

zdroj: Gabriela Platilová, módní návrhářka

Na toto téma si poslechněte podcast s módní návrhářkou, Gabrielou Platilovou

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip