Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Jak cestovat s malými dětmi a užít si to

Jak cestovat s malými dětmi a užít si to

15.8.2023 - redakce Babinet.cz

Cestování s malými dětmi přináší výzvy, ale pár jednoduchých tipů vám pomůže si dovolenou užít. Kvalitní oblečení, SPF ochrana, hry a cestovní plán. Mějte přehled o lékařích a lékárnách. A samozřejmě dostatek vody. Připravte se na pohodlnou a bezproblémovou dovolenou pro celou rodinu.

foto / Pixabay

Přírodní materiály jsou sázka na jistotu

Len, bavlna, merino vlna, mušelín, … v létě volte jedině dětské oblečení z přírodních materiálů. Dobře sají, odvádí pot a nezapáchají. Vzhledem k tomu, že děti ještě nemají dokonalou termoregulaci, potřebují se cítit dobře a polyester je toho naprostý opak.

Vy možná dokážete ignorovat, že na sobě máte zpocené mokré oblečení, ale děti toho tolik schopné nejsou a může jim to velmi znepříjemnit celou dovolenou.

SPF za každého počasí

Slunce je v posledních letech opravdu silné. Dětskou pokožku snadno spálí během pár minut. Proto si udělejte zásobu opalovacích krému s SPF 50. Nižší hodnoty nejsou pro děti bezpečné, jejich kůže je citlivá a náchylná k bolestivému spálení.

SPF se dělí na minerální a chemické. Minerální fungují na principu odrážení slunečním paprsků, proto jsou víc bílé a trvá delší dobu, než je do kůže vetřete. Jejich výhoda je v tom, že jsou skvělé i na citlivou kůži, tudíž ideální volba pro dětskou pokožku.

SPF aplikujte pravidelně, minimálně každé 2 hodiny obnovte vrstvu na celém těle. Nevynechte ani kvalitní sluneční brýle a pokrývku hlavy, nejlépe klobouček, protože chrání mnohem víc než obyčejná kšiltovka.

Aby nebyla nuda

Děti nesnáší nudu. Jakmile se nudí, začínají vymýšlet, jak se zabavit a to se může projevit hlasitostí, pláčem, hyperaktivitou a nesoustředěností. Proto si s sebou zabalte (připravte) oblíbené dětské hry - karetní, společenské i slovní.

Možná se budete divit, kolik nových her existuje, nabídka se stále rozšiřuje, takže si vybere každá rodina. Hlavní je, aby nebyla moc složitá a všechny bavila.

Zpracujte si cestovní itinerář

Kdo je připraven, není překvapen. Dost často se stává, že jsou památky v určitý den nepřístupné a to vás u zavřené brány asi dost nemile překvapí.

Sepište si ještě doma seznam lokalit, kam se chcete dostat, jaké je vstupné, kde je nejbližší restaurace, obchod, toalety a případně, jak funguje místní doprava.

Ušetříte si tím drahocenné minuty, kdy vám jedno dítě pláče a druhé má hlad a vy se nemůžete soustředit, protože se vám přehřál telefon a v kombinaci s pomalým internetem nic nemůžete najít.

foto / Pixabay

Mějte přehled o lékařích, lékárnách a důležitých číslech

Nikdo si to nepřeje, ale nehody se stávají a je lepší být připraven na vše. Zjistěte si, jaká je zdravotní situace v dané lokalitě, jak je na tom místní angličtina a co dělat v případě, že má vaše dítě horečky a paralen nepomáhá.

Sepište si veškerá důležitá čísla a adresy nemocnic, případně kontakt na českou ambasádu. Nikdy nevíte, kdy se to vám nebo někomu poblíž může hodit.

Dostatek vody a tekutin

S dětmi je člověk občas roztěkaný. Vypijete malou půllitrovou lahvičku vody a pak ji zapomenete doplnit.... Vy i děti si přineste velkou zásobu vody a pravidelně se osvěžujte. Úžeh není žádná legrace! V kombinaci s příliš dlouhým pobytem na slunci se vystavujete velmi nepříjemným projevům úžehu.

Nezapomeňte, že slunce je v poledne nejsilnější a je lepší se mu vystavit až po obědě.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip