Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Pre-fall šaty 2023: Jak budou vypadat modely, které nahradí letní kousky?

Pre-fall šaty 2023: Jak budou vypadat modely, které nahradí letní kousky?

10.8.2023 - redakce Babinet.cz

Letní prázdniny se pomalu začínají chýlit ke svému konci a v módě nastává důležité období, kdy letní výprodejové kousky nahradí tzv. pre-fall kolekce. Stále se ještě nejedná o podzimní oblečení, ale mini délky nahradí midi, barvy nebudou tak syté a rukávy se lehce prodlouží. Jak letos budou vypadat šaty, které předchází podzimním modelům?

foto / Freepik

Motivy a vzory pre-fall šatů 2023

Jako květina ve váze pomalu začne ztrácet barvu a zároveň tmavnou, tak i šaty s pre-fall kolekce jsou oproti těm letním tmavší a nejsou již tolik pestré. Jedná se o trend, který se opakuje každý rok. Zatímco v létě jsme zvyklí na zářivé a jasné odstíny, s postupným odchodem léta odchází i sytost a jas.

Každoročně se na pre-fall kolekcích podepisuje aktuální dění ve společnosti. Není proto překvapením, že pre-fall šaty budou mít letos čas od času růžový nádech, jelikož film Barbie zkrátka hýbe světem napříč fashion i beauty scénou. Barbie pink ovšem vystřídá starorůžová a tlumenější odstíny této ikonické barvy. Kromě toho nás ale žádné novinky nečekají. 

Podobně jako v předchozích letech se začne objevovat více kostek, zvířecích vzorů, tlumenějších motivů květin a samozřejmě geometrických vzorů. Výjimkou nebudou ani retro potisky ve stylu 70. let. Sytě zelenou vystřídá kobaltově zelená a sytě oranžovou či žlutou zase typické podzimní tóny, jako je například zlatá nebo rezavě hnědá. Jelikož se ale ještě nejedná o klasické podzimní modely, objevovat se budou také chladnější pastelové odstíny, jako třeba baby pink nebo bledě modrá.

Nečekejte žádnou módní revoluci

Ani v oblasti střihů nás letos žádná revoluce nečeká. Nosit se budou tolik populární midi délky, nabírané rukávy, volány, košilové šaty nebo například hranaté výstřihy působící zcela romanticky. Jemné saténové šaty vystřídají přiléhavé úplety a džínové mini šaty midi denim varianty. 

Pre-fall kolekce zkrátka málokdy přináší nějaké nové výrazné trendy. Většinou se jedná o návrat ke klasice z předchozích let. Oproti podzimním šatům však mají nějaké rozdíly. Stále k nim můžete obout otevřené sandálky, přehodit přes ně stylovou džínovou bundu či oversized sako a vyrazit s nimi ven i večer. Na podzim již většinou otevřené boty a lehké svršky schováme hluboko do skříně a sáhneme po uzavřených mokasínách a teplejším trenčkotu. 

 

napsala Dana Klementová

Zdroj: https://www.vogue.com/fashion-shows/pre-fall-2023 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip