Babinet.cz  /  Magazín  /  Testujeme  /  Testovali jsme pro vás: Úžasně tenký a skvěle vybavený smartphone Honor 90 Lite

Testovali jsme pro vás: Úžasně tenký a skvěle vybavený smartphone Honor 90 Lite

26.7.2023 - redakce Babinet.cz

Společnost HONOR, založená v roce 2013, je předním světovým poskytovatelem chytrých zařízení. Nyní přichází na trh její novinka, HONOR 90 Lite. Tento smartphone zaujme svým displejem, výkonným fotoaparátem, ale i širokou škálou chytrých funkcí.

foto / redakce

První věcí, která uživatele jistě zaujme, je samotné zpracování telefonu. Ten působí velmi odolným dojmem, především díky použití kvalitních materiálů, které mu navíc dodávají nádech elegance. Na těle přístroje nejsou žádné rušivé prvky a i přes větší velikost se dobře drží  a to i díky zaobleným rohům, malé hmotnosti a tloušťce jen 7,48 mm. Mimochodem, díky speciální úpravě je mimořádně odolný vůči nárazům nebo prachu.

Přední stranu telefonu zabírá velký bezrámečkový 6,7palcový displej s adaptivní obnovovací frekvencí až 90 Hz. Displej také získal certifikaci TÜV Rheinland Low Blue Light za nízkou úroveň modrého světla a podobně jako ostatní výrobky z nové řady podporuje funkce zaměřené na člověka a ochranu očí, včetně dynamického stmívání a cirkadiánního nočního displeje. To ocení především ti, kteří jsou zvyklí používat telefon před spaním, protože eliminace modrého světla usnadňuje usínání.

Barvy a detaily

HONOR 90 Lite disponuje zadním 100MPx hlavním fotoaparátem s clonou f/1,9, s 5MPx širokoúhlým a hloubkovým objektivem a 2MPx makro objektivem. Pomocí dostupných režimů fotografování pro různé situace tak můžete zachytit nejen snímky krajiny, ale i jemné detaily velké zlomky milimetru.

Milovníci fotografování za horších světelných podmínek ocení režim noc, který pomocí 4 vteřinové expozice dokáže vytáhnout na světlo i poměrně tmavé detaily, jak je vidět na přiložené galerii.

Na své si přijdou i milovníci panoramat, pro která je dostupné režim, umožňující postupné skládání díkčích snímků do jednoho dlouhého nepřerušovaného pásu.

Pro milovníky selfie je tu 16MPx přední kamera, která snadno vykouzlí autoportréty s jasnými rysy a vylepšenými barvami. Malé mínus je, že někdy jsou barvy vylepšené až moc, jak je vidět ze srovnávacích snímků krajiny v různých měřítcích.

Videa lze natáčet také v několika měřítcích mezi kterými lze zoomovat i v průběhu natáčení. Zajímavou vychytávkou je možnost natáčení videa na plochu displeje ve dvou oknech zároveň. Snímat může buď hlavní kamera v jednom okně celek a ve druhém detail, nebo lze pořizovat záběr zároveň z přední i hlavní kamery a pořídit si tak třeba záznam nějaké události s vlastním komentářem, což ocení především ti, kteří se rádi na svých záběrech vidí.

Hardware a software

Telefon je osazen procesorem MediaTek Dimensity 6020 a baterií s kapacitou 4500 mAh. HONOR 90 Lite běží na operačním systému MagicOS 7.1, založený na Androidu 13, nabízejícím  uživateli příjemné ovládání.

Uživatelé mohou naplno využít interní 8GB paměť. HONOR 90 Lite je také vybaven technologií HONOR RAM Turbo (8 GB + 5 GB), která přesouvá část paměti flash do paměti RAM, což jednoduše znamená, že paměť 8 GB RAM je možné zvětšit až na 13 GB RAM.

Velký 256GB úložný disk telefonu pojme až 57 808 fotografií, 22 322 skladeb nebo 892 HD videí.

Skvělý telefon za dobrou cenu

HONOR 90 Lite se v Česku již v prodeji za cenu cca 7 tisíc korun. Při zohlednění všech funkcí telefonu, který dává obrovský prostor pro personifikaci, je poměr cena/výkon je opravdu dobrý a cena akceptovatelná.

Další informace o značce HONOR najdete na oficiálních webových stránkách hihonor.cz

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz