Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Léto a péče o vlasy? Dodržujte několik základních pravidel

Léto a péče o vlasy? Dodržujte několik základních pravidel

26.6.2023 - redakce Babinet.cz

Péče o vlasy je nevyčerpatelné téma. Na trhu existuje mnoho přípravků například s UV filtry, pro lesklé vlasy, proti krepatění, proti splihnutí nebo na objem, proti chlóru nebo na zesvětlení, proti soli nebo se solí…

foto / Freepik

Také už se před dlouhými regály produktů začínáte ztrácet ?

Otázkou zůstává, co je základ pro to, abychom se svými vlasy byli opravdu spokojení ? To, že i na vlasech se projevuje celkový životní styl, je věc, na kterou musíme pamatovat především. Pokud jste ve stresu, nespíte a špatně jíte, ani ten nejzázračnější elixír vám nepomůže. My vám ale poradíme, aspoň několik základních pravidel:

Zkracujte

I v péči o vlasy je tedy dobré přemýšlet dlouhodobě a třeba i plánovat podle ročních období. Například v létě je dobré zkracovat  jak z praktického důvodu, tak z psychologického. Kratší nebo prostříhanější vlasy vám v létě uleví od horka a zároveň vám dodají pocit větší odvahy  nebo svobody. Řekněme takový “efekt z Postřižin”. Další výhodou dobrého střihu a zdravých vlasů je, že pak nemusíte vymýšlet komplikované modely, budou vám stačit staré džínové kraťasy a bílé tričko a budete vypadat perfektně.

Nebarvěte

Takže, když už budete mít váš střih zkrácený nebo nový, dalším doporučením je například, pokud je to možné, na léto nebarvit, určitě ne tmavými odstíny, které by se rychle vymývaly a na sluníčku měnily odstín. V létě si můžete, pokud to jde, nechat svou přírodní barvu nebo jen přeliv tón v tónu tak, abyste podpořili svůj naturel.

Nebo barvěte o sto šest

Pokud si chcete v létě užít barevné odstíny, především pro světlovlásky jsou teď trendy pastelové odstíny, které se sice taky vymývají, ale tak že postupně blednou a vypadají stále hezky.  Na konci léta, ale doporučujeme zvolnit a nechat vlasy odpočinout.

Myjte často, ale šetrně

Častější mytí vlasů v létě má opět logické opodstatnění. Vlasy namáčíme v nevhodné vodě, hlava se nám v teplých dnech potí a bohužel se v létě i víc práší, takže je můžete mýt v podstatě denně.

Opět je základem krásných vlasů především čistota. Je také dobré myslet na to, abychom vlasy neustále nestahovali do gumičky, určitě je to v létě pohodlné, ale vlasy se tím lámou a zacuchávají. Vlasy ideálně rozčešte po koupeli, použijte péči nebo masku, vlasy vysušte ručníkem a pak třeba ještě naneste jeden z vyživujících olejíčků. Zdravým vlasům by taková péče měla naprosto vyhovovat.

TIP: Před koupáním v bazénu vlasy namočte pod sprchou s čistou vodou. Nasáknou čistou vodu a pak už neabsorbují tolik chemikálií z bazénové vody.

Dodržujte hloubkové rituály

Přirozeně krásné vlasy by měly být pevné a vyživené především zevnitř. K tomu vám dopomůžou hloubkové rituály jako mytí vlasů, kdy vám může kadeřník nabídnout hloubkovou regeneraci, která dodá vlasům dokonalou péči. Jednorázová pozitivní šoková kůra je namíchaná přímo na vaše vlasy dle jejich aktuálního stavu.

Myslete dopředu

Po létě je důležité navštívit kadeřníka a zjistit, jak na tom vaše vlasy jsou, obnovit střih nebo zastřihnout konečky. Můžete naplánovat i nějakou změnu účesu, abyste se mohla těšit na podzim.

 

zdroj: článek vznikl ve spolupráci se Salonem Petry Měchurové

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip