Babinet.cz  /  Magazín  /  Čtenářské příběhy  /  Spánkový režim našeho dvouletého syna stále narušuje můj manžel. Brzy z toho zešílím, píše Aneta

Spánkový režim našeho dvouletého syna stále narušuje můj manžel. Brzy z toho zešílím, píše Aneta

31.5.2023 - redakce Babinet.cz

Můj muž je takový ten typický a velice neoblíbený chytrolín. Všechno ví nejlépe, všude byl, všechno zná a od všeho má klíče. Také v práci zastává vysokou pozici, což jeho tzv. chytrolínství ještě více prohlubuje a umocňuje. Když mého manžela někdo nezná, je dotyčenému většinou už po prvních pár větách proti srsti. I já jsem z něj při seznámení měla takový pocit. Když jsem svého muže ale poznala blíže, absolutně mi sednul. Stejné je to i s našimi přáteli. Můj manžel si nerozumí s každým, ale přátele, které máme, máme už dlouhá léta. Manžel je navíc podstatně starší, než jsem já, a prosadit si svou, je občas docela fuška. Teď, když máme malého syna, je pochopitelně vše složitější ještě více. Obecně to jakž takž zvládáme, ale jedna věc mě opravdu trápí a rozčiluje neskutečně. Neustálé narušování spánkového režimu našeho syna. Je to k zešílení…

foto / Freepik

Tím, jak můj muž všechno ví a zná, což si samozřejmě jen sebestředně myslí, stále nevhodně a neomaleně zasahuje do spánkového režimu našeho dvouleťáka. Navenek se tento nešvar tváří, jako by ničemu neměl vadit, ale opak je pravdou. Manžel má na mou osobu v jednom kuse připomínky a na spánkový režim dítěte nevěří. Když má například jít večer malý spát, můj manžel jde k němu do pokoje a tam blbnou tak dlouho, než malý odpadne. Rozdovádí ho a syn je natolik přetažený, že k němu pak vstávám ještě ve tři ráno, protože se v jednom kuse budí. To samé se děje i u odpoledního spánku. Syn už je unavený, kňourá, ale můj manžel si na just musí prosadit svou a zatahuje jej do nejrůznějších her. Spánek se tak často nekoná a s tak malým dítětem pak není k vydržení.

Nejhorší na tom je, že můj muž si nedá říct a v jednom kuse se kvůli tomu hádáme. Já chci, aby syn chodil spát včas a aby spal dostatečně, protože vím, že je to s ním pak k nesnesení. Můj manžel se mi směje a má mě za upjatou. Prý tu důslednost hrotím a že dělám, jako by se měl zbortit svět. Občas mám dokonce pocit, že mi to dělá schválně. Když například jedeme někam na výlet, vždy se odjíždí v dobu, kdy má malý spát. Když pak usne v autě, manžel mi hned vpálí, že jsem zase s nějakým spaním stresovala zbytečně. Celá ta situace kolem nabouraného spánkového režimu je neskutečně stresující a v tomto ohledu mám manžela plné zuby. Zasahuje to totiž do celkového běhu dní. Když například syna nenechá vyspat po obědě, já se pak ve čtyři hodiny můžu na dětském hřišti zbláznit a večer mám dvakrát tolik práce s uspáváním.

Jelikož se blíží léto a čas dovolených, už teď jsem úplně na nervy, jak vše bude probíhat. Chystáme se k moři a dokážu si zcela přesně představit, jak tam během těch čtrnácti dnů bude spánkový režim naprosto v troskách. Můj manžel bude samozřejmě vysmátý, protože dopady jeho chování nechce vidět, a já si dovolenou neužiju ani trošku. Opravdu nechápu, proč je tak těžké dodržovat to, co řekne matka, která zná své dítě nejlépe.

Aneta, 33 let

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Jména osob byla na její žádost pozměněna. korektura textu Bára Klímová. Pokud se chcete i Vy podělit se svým příběhem, napište nám do redakce na bara.klimova@babinet.cz.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip