Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Záludnosti jarního počasí aneb Jak obléct děti do kočárku, šátku i neposedná batolata

Záludnosti jarního počasí aneb Jak obléct děti do kočárku, šátku i neposedná batolata

27.4.2023 - redakce Babinet.cz

Chladná rána kolem nuly jsou velkým kontrastem poledních a odpoledních patnácti stupňových teplot. Jaro je záludné na oblékání dospělých, natož těch nejmenších. Pokud se ovšem budete držet několika rad, nad nástrahami jarního počasí vyzrajete. Kojenci a batolata budou dostatečně v teple a zároveň se nebudou zbytečně potit a pařit.

Jarní sluníčko láká na procházku. Jeho paprsky sice mohou zahřát, ale jakmile je zastíní mrak, pocitově klesne teplota i o více než deset stupňů. Navíc jak již bylo zmíněno, pro začátek jara jsou typické velké teplotní rozdíly mezi ránem a odpolednem. Jak obléct vaše nejmladší členy rodiny, aby jim nebylo ani horko, ani zima? Základem je vrstvit, raději tedy lehké kousky oblečení, ale ve větším množství, které můžete sundávat. Pojďme být konkrétnější, zaměřme se na miminka a batolata v určitém věku či situacích. Když fouká vítr, který může vysušovat miminkům tváře, jednoduše je promažte šetrným krémem, který je příjemně hydratuje (např. Bepanthen Baby).

  1. Jarní oblečení pro miminka v hlubokém kočárku

Pokud máte mrňouska ještě v hlubokém kočárku, obecně můžeme tvrdit, že ho stačí obléknout do oblečení, které nosí doma, a poté ho navléct do lehkého overalu. Přidejte ještě pletené palčáky, tlusté ponožky a jarní čepici z bavlny. Na přikrytí by měla stačit slabá deka, ale pro jistotu vložte do kočáru také jednu teplejší, třeba z úpletu. Tu můžete využít i v případě, že nesete miminko v náručí.

  1. Jarní oblečení pro miminka v nosítku, v šátku

V tomto případě se s miminkem vzájemně zahříváte, proto raději zapomeňte na dva teplé svetry a ještě bundu. Děťátku by měly stačit následující: Body, tepláky, mikina a slabší bunda, příp. tepláky s mikinou nahraďte overalem. Samozřejmě nezapomeňte na jarní čepici, silné ponožky a rukavice. Protože máte miminko blízko u sebe, můžete ho případně zabalit i do své bundy.

  1. Jarní oblečení pro miminka od 6 měsíců a dál, která sedí i neposedí

Právě u dětí tohoto věku je snad nejvíce trefné, že se vyplatí vrstvit. Coby základ by mohla posloužit bavlněná vrstva (body s dlouhým rukávem a legíny), pak zvolte hřejivou mezivrstvu (overal či mikinu s tepláky). Doplňte větrovkou, jarní čepicí a rukavicemi. Sedí-li miminko v nánožníku, má nožičky v teple (stačí klasické ponožky, ale klidně přibalte i teplejší). Jiná situace nastane, pokud prcek přechází mezi kočárkem a pískovištěm. Zvolte na legíny raději nepromokavé kalhoty, případně coby vnější vrstvu použijte nepromokavý overal (např. ze softshellu).

Další rady a tipy, které vám ulehčí procházky s malými dětmi v jarním počasí:

  • Pracujte s vrstvením a preferujte přírodní materiály, aby se kojenec či batole neosypalo.
  • Zapaření a opruzení miminka může někdy zkazit i tu nejhezčí procházku. Proto než na ni vyrazíte, nezapomeňte na čerstvé přebalení a aplikaci Bepanthen Baby na zadeček. Mast díky svému složení, které respektuje potřeby i té nejjemnější pokožky, kombinuje ochranu a regeneraci pokožky vašeho drobečka. Zároveň ji udržuje hebkou a hladkou.
  • Jestliže pozorujete, že miminko má tendenci se osypávat, preferujte oblečení z biobavlny a také zvažte ne/používání aviváže.
  • Teplotu u mrňouska monitorujte na krku, na zátylku. To je místo, které prozradí, zda je třeba vrstvu ubrat, přidat nebo je to akorát.
  • Kočárek nikdy nenechávejte na přímém slunci. Jeho otvor nezakrývejte žádnou dekou ani šátkem. Vnitřek kočárku je dostatečně chráněný a miminko potřebuje přísun čerstvého vzduchu.
  • Buďte připravené na ochlazení a mějte vždy při ruce jednu deku navíc.                                  

Více informací o produktu a inspiraci, jak pečovat o pokožku najdete na www.bepanthen.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip