Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Droždí má skvělé účinky na naše zdraví. Dokáže zastavit i silné vypadávání vlasů

Droždí má skvělé účinky na naše zdraví. Dokáže zastavit i silné vypadávání vlasů

23.4.2023 - redakce Babinet.cz

Dokud ženy neznaly opravdové vlastnosti droždí a jeho složení, zkoušely jimi podporovat růst vlasů jen tak jakoby mimochodem. Pánům se pak droždí často doporučovalo rovnou proti vypadávání vlasů. Dřív se tak droždí mohlo jevit jako zázrak, šloli o růst vlasů a zastavení jejich vypadávání. My už dnes jednak skutečně víme, že babské rady ohledně masky na vlasy z droždí jsou rozhodně funkční, a také víme proč. Droždí je sice jen malá kostka, ale je nabitá zdravím. Vitamíny a minerály, které obsahuje, pak dělají divy i s vašimi vlasy.

foto / Freepik

Složení droždí a jeho účinky na naše zdraví

Kostka droždí je přímo k prasknutí nabitá potřebným vitamínem B, hlavně B1, B2, B6 a kyselinou listovou. Díky nedostatku tohoto vitamínu si mnohdy můžeme připadat velmi unavení, pomalí, bez nálady a nanicovatí. Právě doplnění béčka nám vlije energii do žil a chronická únava začne ustupovat. Droždí nám také uvede do svižného pohybu zpomalený metabolismus, což je fajn v každém případě, ne jen, pokud hubnete. Co se vám už při hubnutí ale bude určitě hodit, je schopnost droždí výrazně tlumit chuť na sladké. Kvasnice tedy zatnou mlsání tipec.

Droždí je také skvělý pomocník při boji proti špatné náladě a psychické nepohodě. Kvasnice obsahují látky, které spolu parádně fungují dohromady. Konkrétně jde o riboflavin a niacin, což je dvojka, která spolehlivě podepře vaši psychiku, navodí pocit dobré nálady a pomůže vám s vnitřní vyrovnaností a klidem. Droždí vás zkrátka pěkně dovede k pohodě a klidné mysli, což je v dnešní době obzvláště potřebné.

Kvasnice také dále napomáhají se zažíváním a regulují hladinu krevního cukru. Obsahují vlákninu, která je pro funkční trávící systém velmi důležitá. V kvasnicích nechybí ani bílkoviny, nebo kyselina listová, která je vhodná pro ženy, které plánují otěhotnění, nebo již těhotné jsou.

Drožďová maska na vlasy

Když jde o vlasy, kvasnice jsou neskutečnou bombou. Vlasy báječně regenerují, propůjčují jim neuvěřitelně oslnivý lesk, ale hlavně je tato maska osvědčená a oblíbená u lidí, kterým začaly vlasy padat ve velké míře. Dle babských rad se znatelné výsledky dostavují už po několika aplikacích a během pár dnů. Rychlost účinku je tak v případě kvasnic až dech beroucí. Zkuste i vy vlasovou masku lidí, kteří si ji nemohou vynachválit a problémů s vypadáváním vlasů se již údajně zbavili.

K výrobě drožďové masky na vlasy budete potřebovat:

 • Lžíci medu
 • Trochu teplého mléka (zhruba jedna lžíce)
 • 20 g kvasnic (někdo používá celou kostku)
 • 1 žloutek
 • Misku
 • Lžíci

Jak budete při výrobě drožďové masky na vlasy postupovat:

 • Smíchejte med a teplé mléko. Vymíchejte směs do úplného rozpuštění medu
 • Poté do směsi rozdrolte kvasnice
 • Nyní nechte směs na teplém místě pracovat i půl hodinky
 • Po uplynutí doby přidejte do směsi žloutek a vymíchejte masku do jednotné a hladké konzistence

Aplikace drožďové masky:

 • Masku nanášejte na čisté, avšak vlhké vlasy. Naneste masku do celé délky
 • Poté vlasy zabalte do igelitového sáčku, či potravinářské fólie
 • Jelikož kvasnice pro svou práci potřebují teplo, nakonec vlasy zafixujte ručníkem
 • Masku nechte působit nejméně hodinu (někdo si masku dokonce nechává přes noc)
 • V konečném kroku se babské rady liší. Někdo masku z vlasů vymývá pouze teplou vodou a finišuje kondicionérem. Jiné rady mluví i o vymytí šamponem

 

napsala Bára Klímová

zdroje:

https://www.vimcojim.cz/magazin/clanky/o-vyzive/Obycejne-drozdi-blahodarne-pusobi-na-zrak,-plet-i-nervy__s10010x10819.html

https://drozdi.cz/peceni-nas-bavi/pravdy-a-myty-o-drozdi

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
 • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz